O Kadar Diş Macunu Kullandım Hiç Biri Komşumun Verdiği Tarif Kadar Dişlerimi Beyazlatmadı

Kim istemez ki fotoğraf da dişlerimizi göstere göstere, yüzümüzü gere gere gülümsemeyi. Bembeyaz dişlere sahip olmak her insanın hayalidir. Ne yazık ki, hepimizin dişleri doğuştan beyaz değil ya da kullandığımız diş macunlarının hepsi istediğimiz sonuçları vermez. Zamanla dişlerimize gereken önemi ve temizliği sağlamaz isek dişlerimiz hem çürür hem de sararmalar başlar. Dahası günlük kullandığımız diş macunları triklozan, flüorür ve sodyum loril sülfat gibi zararlı toksin maddeleri içirmektedir.

Triklozanın en yaygın bilinen etkisi endokrin hormonunun üretilmesini engellemesidir. Kabaca söyleyecek olursak; triklozan hormon dengesini olumsuz yönde etkiler. Sodyum loril sülfat ise diş macununun köpüklenmesini sağlar ve bu da kanserojen etkiyi arttırır.  Diş etlerinizin tahriş olmasına ve hatta iltihaba neden olabilir. Flüorür ise pineal bezini, kemikleri ve hatta beyin sağlığını etkiler.

Tüm bu zararlardan ötürü siz değerli organik zamanı okuyucularımıza doğal bir diş macunu tarifi sunuyoruz. Kullanacağınız tüm malzemeler ağız sağlığınız için yararlı ve kolay erişilebilir.

Gerekli olan malzemeler

  • 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 2 yemek kaşığı karbonat
  • 15 damla nane yağı
  • 1 çay kaşığı zerdeçal tozu

Hazırlanışı

Bir tabak içerisine önce hindistancevizi yağını daha sonra karbonatı ekleyin ve güzelce karıştırın. Daha sonra nane özünü ekleyin ve tekrar karıştırın. En son zerdeçal tozunu ekleyin ve tahta kaşıkla güzelce karıştırın. Pürüzsüz bir macun elde edene kadar karıştırmanız gerekmektedir.

Bu ev yapımı diş macununu sabah ve akşam kullanın. Birkaç uygulamadan sonra sonuç sizi çok mutlu edecek.