Naylon ile Doğalgaz Faturanızı Yarı Yarıya İndirin

Merhaba değerli organik zamanı okuyucularımız. Havaların soğumaya başlaması ile beraber kombilerimiz yanmaya başlayacak. Bu sene malumunuz doğalgaza üst üste zamlar geldi. Hem doğalgaz faturanızı azaltacak hem de evinizin ısısını arttıracak bir yöntem mevcut. Bu yöntemimiz naylon yöntemidir. Evlerimizde genel itibariyle peteklerimiz camların önüne konmuştur. Peki, hiç düşündünüz mü neden petekler camların önüne konmuştur. Çünkü en çok soğuk hava camlardan girmektedir. Duvarların kalınlığı ve üzerine mantolama gibi işlemler yapıldığını düşünürsek. Camlar hem yapı hem de kalınlık itibari ile evimizi soğutmaya ve doğalgaz faturaların kabarmasına neden olmaktadır. Havaların çoğunlukla soğuk olduğu ülkelerde bu yöntemler kullanılmaktadır. Rusya ve Sibirya soğukluğunda bu yöntem çok işe yaramaktadır. Bu yöntem için gerekli olan malzememiz, Kabartılmış Naylon Ve Su dur.

Naylon ile Doğalgaz Faturanızı Yarı Yarıya İndirin

Uygulanışı: su ile önce uygulama yapacağımız cam ıslatılır. Daha sonra kabartılmış naylonun cam kısmına gelecek kısmı ıslatılır ve cama yapıştırılır. İsterseniz bu işlemi isterseniz sadece geceleri dahi uygulayabilirsiniz.  Bu yöntemi uyguladığınız da evinizin ısısı sizi şaşırtacak derecede değişecektir.

Bir nebzede olsa size faydalı bilgiler verebilmişsek ne mutlu bizlere. Değerli organik zamanı okurlarımız bu yazımızı sevdiklerinizle paylaşıp onların da faturasının azalmasına katkıda bulunur musunuz? Teşekkür eder iyi günler dileriz.