Makyajsız da Güzel Bir Cilde Sahip Olabilirsiniz!

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız makyaj yapmadan da bu görüntüyü kazanabilirsiniz. Buyurun makyajsız parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanın yöntemlerine bir göz atalım.

Yüzünüzü Yıkayın

Yüzünüzü hafif bir şekilde her gün temizlemeye dikkat edin. Her gün beş kez abdest almak, uyumadan önce ve uyandıktan sonra yüz yıkamak size maddi ve manevi kazanç sağlayacaktır. Böylece negatif enerjilerde vücudunuzdan kaçıp gideceklerdir. Birde spordan sonra gözenekleri açmak için ılık duş almayı unutmayın.

Nemlendirici Kullanın

Cildinizin parlak ve genç gözükmesini sağlar. Yüzünüzü temizledikten sonra veya duş aldıktan sonra nemlendirici kullanmanızı öneriyoruz.

Diyet Yapın

Antioksidan yönünden zengin olan yiyecekleri seçin. Bilhassa parlak renkli olanlarından yemenizi tavsiye ediyoruz. Böylece antioksidanlar, cilt hasarlarını önler.

Bol Su İçin

Cildinizin parlaması ve sağlığınızı korumak için günde en az 10 bardak su için. Cildinizin kurumasını önler ve sıkılaşmasını sağlar.

İşlenmiş Gıdalardan Kaçının

Cildin sarkmasına, tahrişe ve akneye sebep olan gıdalardır. Mesela canınız tatlı bir şey istediğinde işlenmiş gıdalar yerine meyve yemeyi tercih edin.
Lütfen beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.