Maca Kökü Kullanarak Tiroidin Etkilerinden Kurtulun

Son zamanlarda kendinizin daha kolay sinirlendiğini, sürekli kilo aldığınızı ve devamlı yorgun hissettiğiniz oldu mu? Bunun sebebi tahmin ettiğiniz gibi günlük hayatın stresi değil de sadece bir hormon eksikliği olabilir. Bunun önüne geçmenin en kolay yolu doğal yoldan besin takviyeleri yapmaktır.

Maca kökü hipotalamusu ve hipofiz bezini uyarır, ayrıca vücuttaki hormon dengesini düzenler. Duygu durumunuzdaki değişiklikler genelde yaşadığınız hayatın stresinden doğrudan etkilense de, yersiz duygu değişiklikleri hissettiğinizde mutlaka bir endokrin uzmanına başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

Özellikle kadınlarda, menopozun ilk zamanlarında hormon dengesi altüst olur ve bu sebeple bir sürü sıkıntı yaşanır. Maca kökü hormon sistemini düzenlediğinden, böyle sıkıntılara da şifa olur.

Sağladığı doğal hormon terapisi sayesinde birçok reçeteli ilaçtan daha etkili olacaktır. Düzenli kullanımda hormon dengenizin sağlandığını ve çok daha az sıkıntı yaşadığınızı fark edeceksiniz. Tatlı krizlerine girmeyecek, daha sakin, enerjik ve güçlü bir hal içerisinde olacaksınız.

Maca kökünü kullanırken, ister çayını için(Yarım tatlı kaşığı) isterseniz, pişmiş yemeklerinize serperek tüketin(bir tatlı kaşığı). Pişirmek, besin değerini kaybettirir bunu unutmayın. Bu nedenle mümkün olduğunca fazla sıcağa maruz bırakmamak daha iyi olacaktır.