Kötü Ağız Kokusundan Bu Yöntemlerle Kurtulun

Hemen herkes zaman zaman ağız kokusu problemleri yaşar. Ağızda meydana gelebilecek sağlık sorunları kötü ağız kokusuna neden olabildiği gibi, aynı zamanda basit bir yiyecek yüzünden de bu sıkıntıyı yaşıyor olabilirsiniz.

Her gün bir diş sarımsak yemeseniz dahi bazen nereden geldiği belli olmayan bir ağız kokusu önemli bir görüşmeyi veya randevuyu olumsuz etkileyebilir.

Acil bir durumla karşılaştığınızda ve yanınızda sakız taşımıyorsanız ne yapabilirsiniz? Siz muhterem organik zamanı okurlarımız için bu tip zor durumlardan rahatça kurtulmanız için derlediğimiz yöntemlerin keyfini çıkarın.

Ağız Kokusu Nasıl Önlenir?

Organik zamanı sizler için ağız kokusundan kurtulmanızı sağlayacak 5 yöntem buldu ve bu yazıdan sonra ağız kokunuz varsa önlemiş olacağınızı temenni ediyoruz!

Nefesimiz Neden Kötü Kokar?

Ağız kokusu, ağızda biriken bakteriler nedeniyle oluşur. Birkaç kötü alışkanlığınız varsa ne yazık ki bu bakterilerin işlerini oldukça kolaylaştırmış oluyorsunuz.

Ağız temizliğine ne kadar dikkat ettiğinizi düşünün ve size saymak üzere olduğumuz kötü alışkanlıklar veya sağlık problemlerinden herhangi birine sahip olup olmadığınızı bir düşünün.

Gereğinden fazla kükürtlü gıda tüketiyorsanız,

  • Alkol ve sigarakullanıyorsanız,
  • Yeteri kadar dişlerinizi fırçalamıyorsanız,
  • Diş eti hastalığınız varsa,
  • Stres ve endişe katsayınız fazlaysa,
  • Ağzınızda bir enfeksiyon varsa,
  • Dişlerinizde çürüme mevcutsa,

Sağlık sorunu olarak bilinen rahatsızlıklar için dişçiniz ile görüşün ve kendisine düzenli olarak gitmeyi ihmal etmeyin. Diğer kötü alışkanlıkları özelliklede içki içmemeye son derece gayret edin. Helal içecekler bize kâfidir. Birde size vereceğimiz tavsiyelere uyun.

Daha Fazla Su İçin

Ağzınızda yaşayan bakterilerin kötü kokuya neden olan gazları çoğaltmamaları için bol su için ve ağzınızın kuru kalmasına hiç izin vermeyin.

Nane, Maydanoz Ve Reyhan Gibi Bitkileri Çiğneyin

Yanınızda küçük miktarlarda nane, maydanoz, reyhan, karanfil gibi bitkiler bulundurmak sizi geçici olarak kurtaracaktır. Dişlerinizi temizlemeyecek olsalar bile en azından var olan kokuyu giderecektir.

Elma Yiyin

Evden çıkmadan önce bir elma yiyin. Elmanın içeriğindeki maddeler ağız kokunuzu ortadan kaldıracaktır. Birde dişlerinizi temizleyecektir.

Limon Tüketin

Limon asidik özellikte olduğu için ağzınızdaki bakteri sayısını azaltacaktır ve böylelikle ağız kokusunu geçirecektir. Eğer limonun keskin tadı direkt olarak tüketmenizi engelliyorsa; salatınıza veya içme suyunuza koyarak tüketebilirsiniz.

Ağız Temizleme Jelleri Taşıyın

Eğer ağız kokusu rahatsızlığı hayatınızın bir parçası haline geldiyse ve sakız çiğnemeği sevmiyorsanız yanınızda ağız temizleme jellerinden bulundurmayı ihmal etmeyin.

Dilinizi Temizlemeyi İhmal Etmeyin

Dilinizde dişleriniz ve diş etleriniz gibi düzenli temizlemeğe ihtiyaç duyar. Herhangi bir marketten bir dil temizleyici alabilirsiniz ve eskidikçe yenisiyle değiştirebilirsiniz.

Çok zorlayıp dilinize zarar vermeyin ancak günde bir kez uygulayacağınız dil temizliği ile ağız kokusundan başka bir sıkıntınız yoksa rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Lütfen faydalı bulduğunuz içerikleri arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin. Yorumlarınız için teşekkür ederiz.