Koronavirüse Karşı Bağışıklığı Güçlendirecek Özel Tarif

Koronavirüs ülkemizde ve dünyamızda insan hayatını en çok etkileyen ve tehdit eden konulardan biri. Her insan bu virüse karşı kendince tedbirler alıyor ancak bağışıklığımızı güçlendirmek ve sağlıklı beslenmek koronavirüs için alınacak en iyi tedbirlerdendir. Bu yolla hem kendimizi bu virüsten korumuş oluruz, hemde ileride ortaya çıkabilecek hastalıklardan jendimizi korumuş okuruz.

Bağışıklığı güçlendiren bir çok besin bulunmaktadıe fakat biz sizler için havuç, kereviz, salatalık, limon, elma, zencefil ve zerdeçal ile hazırlanan bağışık güçlendirici özel tarifi paylaşacağız.

Kullanılan Malzemelerin Faydaları

Havuç

Havucun bilinen en önemli faydalarından biri göz sağlığını desteklemesidir. Ayrıca kalp sağlığını desteklemekte ve inme riskini en aza indirmektedir. Havucun önemli özelliklerinden biri de bağışıklık sistemini güçlendirmesidir ve bu tarifin ana maddesi olmasının sebebide budur.

Zerdeçal

Zerdeçal sağlıklı beslenme ve bağışıklık sistemini güçlendirmede her zaman kullanılan besinlerden biri olmuştur. Zerdeçal çorbalardan yemeklere kadar birçok gıdada kurutulmuş yada taze olarak kullanılmaktadır.

Zerdeçal içeriğinde bulunan antienflamatuar sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve karaciğeri temizlemektedir.

Bağışıklık Güçlendiren İçecek

Malzemeler (2 porsiyon için verilmiştir)

– 6 Adet havuç
– 1 Adet elma, kabuklu ve dilimlenmiş
– 1 Adet salatalık, soyulmuş
– Yarım limon, soyulmuş
– 1 Adet saplı kereviz
– 2 Adet kibrit kutusu kadar taze zencefil, soyulmuş,
– 2 Adet kibrit kutusu kadar kadar taze zerdeçal, soyulmuş

Nasıl Yapılır?

Tüm malzemeleri meyve sıkacağının içine birer birer koyarak sıkın ve karıştırın.

Afiyet olsun.