Koltuk Altı Tüylerinden Hızlıca Kurtulmak İster Misiniz? Tahriş Yapmayan Zerdeçal Yöntemini Deneyin

Çoğunlukla yaz mevsiminde kısa elbiselerin, kolsuz bluzların, şortların ve elbette bikinilerin de ortaya çıkması demektir. Bu gibi kıyafetleri giymek çok güzel ancak bu kıyafetleri giyerken en büyük sorunumuz koltuk altı kılları olabilmektedir. Kadınlar, birkaç gün içinde koltuk altlarını tıraş etmek zorunda ve bununla birlikte ciltte oluşabilecek tahriş ve kesiklere de hazır olmak durumundalar. Neyse ki zerdeçal bizim imdadınıza yetişebilir

Tıraş en az 24 saat sürecek tahrişe ve batıklara neden oluyor. 2017 yılında yapılan bir araştırmada kadınların %77’si tıraş olurken, %33’ü doğal yollardan bu kıllardan kurtulma yollarını aramıştır. Bayanlara yardımcı olmak için siz değerli okurlarımıza zerdeçalı bulduk.

Bayanlar, lazer epilasyonu biraz pahalı olduğundan ya tıraş bıçağı ya da ağda yöntemini kullanmaktadırlar. Peki, hem tahriş etmeyecek hem de tüylerden kurtulmayı sağlayacak başka bir yöntem var mı? Zerdeçal mucizesi tam size göre olabilir.

Bunun İçin Gerekli Malzemelerimiz

Yarım bardak zerdeçal, 100 ml süt, ılık su ve bir havlu. Zerdeçal ve sütü bir kap içerisine  koyun ve macun haline gelinceye kadar karıştırın. Hamur çok katı olursa biraz daha süt ekleyebilirsiniz. Macunu koltuk altlarına uygulayın ve yarım saat bekletin. Daha sonra ılık su ya da bir havlu yardımıyla çıkarın.

Bu işlemi sık tekrarlamak saç köklerinin gevşemesine ve zamanla burada tüy çıkmamasına neden olacak ve sizde koltuk atı kıllarınızdan kurtulmuş olacaksınız.