Klorofilin Hiç Bilmediğiniz Faydaları Nelerdir?

Bilindiği üzere, klorofil yeşil renkli bitkilerin enerji kaynağı olup ayrıca parlak yeşil renklerinin sebebidir. Peki size klorofilin kilo verdirebileceğini, hatta kanser den kurtarabileceğini söylesek ne dersiniz?

Bitkilerin hayatına devam etmesi için fotosentez yapmaya yani güneş enerjisini kullanarak kendi ihtiyaçları olan enerjiyi üretmeye ihtiyaçları vardır. Topraktan sadece mineralleri ve ihtiyaçları olan suyu emmeleri yetmez, güneş enerjisi olmazsa bitkilerin hayatta kalması mümkün görünmemektedir.

Klorofilin Bize Faydaları Nelerdir?

Antioksidandır.

Vücudumuzda kolayca emilemese de, kimyasal yapısı hemoglobinlerimize(alyuvarların yapıtaşı) çok benzemektedir. Hemoglobinler çekirdeklerinde demir atomu taşır, klorofil ise magnezyum atomu taşır ve kriz anlarında insanlara oldukça yardımcı olacaktır.

Vücudunuzdaki oksidatif stresle yani, vücudunuzda dolaşan fazla oksijen moleküllerinin yarattığı hasar ile başa çıkmada önemli bir yardımcıdır.

Kilo Vermenize Yardımcı Olur

Zaman zaman yağlı, yüksek şekerli veya tuzlu yiyecekleri tüketme isteğimiz artar. Bu zamanlarda iradeli davranıp, bu açlığa direnirseniz ve yeşil sebzeler ile beslenirseniz, bu tip zararlı yiyeceklere olan isteğiniz de zamanla kaybolacaktır. Özellikle kilo verdiğiniz durumlarda vücut kendisini korumak için böyle bir savunma mekanizması geliştirmiştir.

nane çayının faydaları

Vücudunuzun efendisi siz olun, onun size hükmetmesine asla izin vermeyin. Yeşil bitkilerle beslendikten sonra bunun üzerine 30 dakikalık egzersiz eklerseniz hızla kilo verirsiniz.

Hazımsızlığı İyileştirir Ve Kabızlığı Önler

Bağırsak florasında klorofili sindirerek kan dolaşımına rahatlıkla katılmasını sağlayan bakteriler yaşamaktadır. Eğer bu bakteriler olmazsa, meyve ve sebzelerden yeterince besin alamazdık. Klorofil özellikle ince bağırsakta sindirilmemiş olan besinlerin yapıtaşlarına ayrılmasına yardımcı olur. Böylece gaz, hazımsızlık ve kabızlık gibi sorunlar yaşamazsınız.

En Doğal Deodorant

Nefes, vücut ve ter kokunuz sağlığınız hakkında bilmeniz gereken birçok şey size söyler. Eğer kokular kötüleşmeye başladıysa; enfeksiyon, hormon dengesizliği gibi sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Eğer yeşil bitkileri öğünlerinize  daha sık dahil ederseniz, kötü kokuların her biri yavaş yavaş kaybolacaktır.

Kanama Bozukluklarını Tedavi Eder

Anemi ve diğer kanama rahatsızlıkları olan hastalara klorofil terapisi uygulandığında hastanın hemoglobin seviyesinin yükseldiği görülüyor. Yani ekstra demir ve kan transferi gerektirmeden hasta eski sağlığına kavuşuyor. Bunun sebebi de vücudumuzun küçük dozlarla alınan klorofili hemoglobine çevirebiliyor olmasıdır.

Kanseri Önler Ve Hastaları Kontrol Altında Tutar

Sürekli hayvansal gıdalar ile beslenmek uzun vadede vücuda zarar verir. Özellikle bağırsak ve mideye zararlıdır. Yeşil sebzeleri beslenme düzeninize eklediğinizde sindirim sisteminize büyük bir fayda sağlamış olursunuz.

Özellikle sürekli kırmızı et tüketmenin gut hastalığına sebep olduğu bilinmektedir. Vücudunuzun yeşil bitkilere de ihtiyacı vardır.

nanenin yararları

Özellikle toksin temizlenmesinde ve vücudunuzun tamamen arındırılması şifalı bitkiler sayesinde gerçekleşir. Bu temizlik ne kadar sıklıkla gerçekleşirse herhangi bir rahatsızlığın çıkması da o kadar az olacaktır. Organlarınızda biriken demir ve et ürünlerindeki kimyasal maddeler uzun vadede çalışmalarını zorlaştırır.

Kalp, böbrekler, akciğerler ve karaciğerinizin vücudunuzdaki yükü hafifletmenizi önemle tavsiye ediyoruz.  Ayrıca klorofilde bulunan magnezyum kemik gelişimi ve korunumu açısından oldukça önemlidir.