Kızılderililer Tarafından Kullanılan Bu Bitki Size Bütün Dertlerinizi Unutturacak

Modern tıp bu kadar gelişmeden önce dünyanın her tarafındaki insanlar kendi bölgelerinde yetişen şifalı otlar ve hekimleriyle hastalıklarına çare aramışlardır. Şüphesiz ki doğal tedavi yöntemlerinde kendilerini iyi geliştirmiş bir halk da Kızılderililerdir.

Bu yazımızda size anlatacağımız bitki karayılan kökü. Asıl anavatanı Amerika kıtasının kuzeyinde bulunan serin ormanlardır. Fakat zamanla bahçenizde de yetiştirebileceğiniz bir bitki olmuştur. Sağlık için faydaları oldukça şaşırtıcı görünmektedir. Hadi bir göz atalım!

Bahçenizde yetiştirmeyi seçerseniz, ilk fark edeceğiniz şey böceklerin bu bitkiyi çok sevdiği olacaktır. Küçük beyaz inciler şeklinde çiçek açan bu bitkinin kokusu tüm haşaratlar için vazgeçilmezdir. Bu nedenle diğer adı da böcek otudur. Bunu ne amaçla kullanabiliriz diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Meraklandınız değil mi? Hadi bakalım!

Kara Yılan Otunun Sağlık Faydaları

Kalp damar rahatsızlıkları, depresyon, adet öncesi yaşadığınız psikolojik rahatsızlıklar, adet sancıları gibi sorunların hepsine çözüm sunuyor. Temel kullanımı anladığınız gibi kadın hastalıkları üzerine. Özelikle gece ateş basması, uyku problemleri gibi menopozla alakalı sıkıntıları gidermede oldukça faydalıdır.

Sarı kantaron yağı ile birlikte kullanıldığında rahatsızlığı olanların belirttiği şikayet lerin yarı yarıya azaldığı gözlemlenmiştir. İçeriğindeki depresyon önleyici ve mutluluk hormonu salgılamayı kolaylaştıran maddeler sayesinde acı hissini azaltmaktadır. Duygusal durum bozukluğu ve endişe sorunlarını daha kolay atlatmaya yardımcı olduğu da bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Kullanırken:

2 çay kaşığı öğütülmüş karayılan otu kök ve sapını yarım litre kaynar suda 10 dakika demleyin ve süzgeç ile süzün. Gün içerisinde 2 çay bardağı içebilirsiniz. Fazlasının zarar verip vermeyeceği tam olarak bilinmemektedir. Bu sebeple siz de her şeyin çoğu zarar azı karar deyip öyle tüketebilirsiniz.

Şifa olsun!