Keçiboynuzunu Suya Atıp 2 Ay İçin Şifaya Kavuşun

Merhaba değerli okurlarımız bugün sizlere keçiboynuzundan bahsedeceğiz. Keçiboynuzu içerisinde yer alan etken madde, maalesef başka hiçbir bitkide bulunmuyor.

Kadınlarda ilerleyen yaşlarda kemiklerden kalsiyum çekilimi olduğu için osteoporoza karşı önlem alınmasını sağlayan keçiboynuzu, çocukların kemik gelişiminde de kalsiyum depolarını doldurmaya yarıyor.

Keçiboynuzunun içeriğinde antioksidan bulunması nedeniyle kalp-Damar sağlığını koruyucu özelliğe sahiptir.

Baklagiller familyasının bir üyesi keçiboynuzunun, içerdiğinde bulunan çözünmez posa, sağlığımıza önemli olumlu etkileri bulunmaktadır.

keçiboynuzunun faydaları

Potasyum, kalsiyum, sodyum, magnezyum ve demir minerallerinden zengin olan keçiboynuzunun, toplam posa miktarı da yüksek oranlarda seyrediyor.

Özellikle kadınlar ve çocukların keçiboynuzunu bol tüketmeleri gerekmektedir. İçeriğinde yüksek derecede kalsiyum bulunmaktadır.

Keçiboynuzu, yüksek Kolesterolü Normale Döndürüyor.

Düzenli olarak keçiboynuzu unu tüketilmesi üzerine yapılan bir çalışmada kan kolesterol düzeyi ve LDL kolesterolü üzerine olumlu sonuçlar elde edilmiştir.

Yapılan çalışma gereği, kan kolesterol düzeyi normalin üzerinde olan kişiler 2 ay boyunca çiğ şekilde 10 gram keçiboynuzu unu tüketti.

Su, süt veya yoğurda atılarak keçiboynuzunun 2 ay tüketilmesi sonucunda değerlerin normale döndüğü gözlendi.

keçiboynuzu unu

Kanı Temizliyor Damar Tıkanıklığını Açıyor

Yapılan araştırmalarda, keçiboynuzunun kalp-damar hastalığı riski taşıyan kişilerde de koruyucu ve tedavi edici olarak kullanılabildiğini gösteriyor. LDL kolesterol ve total kolesterolü düşürmeye yardımcı olduğundan dolayı hiperli pideminin azalmasını sağlayan keçiboynuzunun, ayrıca kanı temizler ve damar tıkanıklığı riskini azaltır.

Konunun uzmanları, süte kakao atarak tüketmek yerine süte keçiboynuzu konularak tüketilmesini önermektedir.

keçiboynuzunun zararları

Nefes Darlığına Karşı Etkili

Nefes darlığına karşı son derece iyi gelen keçiboynuzunun bol bol tüketilmesi gerekiyor. Keçiboynuzu içerisinde yer alan etken madde, doğamızda ki hiçbir bitkimizde bulunmuyor. Bu yüzden keçiboynuzun insan yaşamı için ayrı bir önemi olduğunu vurgulamak mümkündür.

Günümüzde bazı insanlarda alerjiye bağlı olarak nefes darlığı gibi problemler ortaya çıkabiliyor. Nefes darlığı ile mücadele edebilmeniz içinde artık en iyi alternatiflerden biri olarak keçiboynuzu karşımıza çıkıyor. Üstelik içerisinde ki etken astım rahatsızlıkları içinde son derece iyi geliyor diyebiliriz.

Nefes Darlığından Kurtulmak İçin Keçiboynuzu Kürü Yapabilirsiniz

Bunun İçin Gerekli Malzememiz. 6-7 adet keçiboynuzudur.

Hazırlanışı. Keçiboynuzlarımızı güzelce yıkıyoruz. akabinde küçük küçük kırıyoruz.Yarım litre suyun içerisine kırmış olduğumuz keçiboynuzlarımızı da atıyoruz. Hafif ateşte yaklaşık 7-8 dakika kaynatıp soğumaya alıyoruz.

Soğuma işlemi tamamlandığında ise suyunu süzerek cam şişeye koyuyoruz.

Uygulanışı. Hazırlamış olduğumuz keçiboynuzu kürü her gün sabah kahvaltı arasında ve akşam yemeğinden önce düzenli şekilde bir çay bardağı içiyoruz.

Hazırlamış olduğumuz bu kür 3 gün boyunca buzdolabında tazeliğini koruyacaktır.

Keçiboynuzu Çayının Faydaları Nelerdir?

Akciğerlerimizi rahatlatarak daha iyi nefes almamızı sağlamaktadır.

Keçiboynuzu öksürüğe iyi gelir ve prostat enfeksiyonlarını iyileştirdiği bilinir.

Özellikle kemik erimesi kansızlık zayıflık ve demir eksikliği gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır

Bünyesinde potasyum Çinko ve demir bulunmaktadır.

Kolesterol düşürücü etkiye sahiptir

Bağırsaklardaki parazitleri yok eder

Balgam söktürücüdür

Vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar

İshal kesici özelliği vardır.

Değerli okurlarımız altına çizerek belirtmek isteriz ki küçük çocuğunuz ve alerjik astım veya bronşiti varsa çok iyi gelmektedir. Keçiboynuzunu soğuk sıkım pekmezini alarak ta çocuğunuza verebilirsiniz. Siz değerli organik zamanı okurlarımız için hazırlamış olduğumuz yazımızı sevdikleriniz ve dostlarınızla paylaşır mısınız? Teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.