Kaş Ve Kirpik Bakımı İçin Sarımsak Ve Badem Yağı?

Kaş ve kirpik bakımlarınızı sarımsak ve badem yağı kullanarak yapabilirsiniz. Değerli hocamız İbrahim SARAÇOĞLU da kaş bakımı için bu iki yağı önermektedir. Yazımızın ilerleyen kısımlarında hocamızın önerdiği yağları kullanarak bakımlarınızı yapabilirsiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu‘nun da tavsiyesi üzerine kullanacağınız kür sayesinde kaş ve kirpik bakımınızı evinizde kolaylıkla doğal yöntemlerle yapabilirsiniz. Kirpiklerinizin uzun görünmesi için bazen uzun gösteren rimeller tercih edebilir.
Fakat bu rimeller kullanıldığında kirpikleri uzun gösterse de kimyasal içeriklerinden dolayı zamanla kirpiklerinizin azalmasına sebep olabilmektedir.

Sarımsak Yağının Faydaları Nelerdir?

Sarımsak yağı kıl köklerini güçlendirmede oldukça etkili bir yağdır. Hatta bazen kaşlarımızı yanlışlıkla fazla alırız ve bu bölgede kaşlarımz yeniden çıkmayabilir. Sarımsak yağını düzenli kullanırsak çıkmayan yerlerden kaşlarımız tekrardan çıkacaktır. Sarımsak yağını düzenli kullananlar kaşlarının çıktığını söylemişlerdir.
Sarımsak kokusu itibariyle hoş bir imajı yoktur ancak sarımsak yağının kokusu sizleri rahatsız etmemektedir.

badem yağının zararları

Badem Yağının Faydaları Nelerdir?

Badem yağı içerisinde bol miktarda E ve D vitaminleri barındırır. Bunun yanında magnezyum ve kalsiyum bakımından da oldukça zengin bir yağdır. Barındırdığı bu vitamin ve mineraller sayesinde kaş ve kirpik köklerinin canlanmasına ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.

Kaş ve Kirpik Bakımı için Badem – Sarımsak Yağı Kürü Nasıl Yapılır? (İbrahim Saraçoğlu Tarifi)

Bu kürü uygulamak için 2 yöntem vardır;
1. Yöntem: 1 çay kaşığı sarımsak yağı ile 1 tatlı kaşığı badem yağını karıştırın. Ardından bir kulak çöpü yardımı ile kaş ve kirpik diplerinize sürün. Sabah ve akşam günde 2 kere uygulayabilirsiniz.

2. Yöntem: daha önceden kullanmış olduğunuz rimel kutunuz varsa ve bitmişse kutumuza ihtiyacımız olacak. Kutumuzu iyice temizleyin ve içerisine 1 çay kaşığı sarımsak yağı ve 1 tatlı kaşığı badem yağını karıştırarak koyun.

Karışımı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kaş ve kirpiklerinize fırça yardımı ile yavaşça uygulayın. Düzenli kullanımda kirpikleriniz gür ve uzun kaşlarınız ise sağlıklı ve istediğiniz gibi uzayacak.

Değerli okurlarımız belki bu duru siz yaşıyor olabilirsiniz. Eğer sizde yoksa ne mutlu. Tanıdığınız kişilerde bu durum varsa değerli hocamızın tarifini dostlarımız ile paylaşarak onlarında kaş ve kirpiklerinin bakımını ve uzamasını sağlayabilirsiniz. Bizi sabırla okuduğunuz için teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.