Karbonat İle 10 Yaş Genç Görünün

Göz altı morluklar ve şişlikler genellikle yaşımızı ele verir ve tekrar eski hale getirmesi oldukça zordur. Tabi ki zor olmasının sebebi doğal yöntemlere başvurmamanızdan kaynaklanıyor desek abartmış olmayız.

Kainat eczanesinde bize ihtiyacımız olan her şeyi araştırırsak bulabiliriz. Sadece nereye bakacağımızı bilmemiz gerekir. Bu yazımızda sizlere göz altlarınızda ki kırışıklıklardan sadece karbonat ve papatya çayı kullanarak nasıl kurtulacağınızı anlatacağız.

Yüzlerce lira verdiğiniz kozmetik ürünlerin içindekiler kısmını okuyun ve  sodyum bikarbonat yazısını içindekiler bölümünde göreceksiniz.

İşte ihtiyacınız olan malzemeler

  • 1 bardak sıcak papatya çayı
  • 1 yemek kaşığı karbonat

Uygulanışı

İçme sıcaklığındaki papatya çayı ile karbonatı karıştırın ve içine bir parça pamuk koyarak karışımı pamuğun emmesine kadar bekleyin. Karışım pamuklar tarafından emildiğinde pamukları alın ve gözlerinizin üzerine koyun ve 15 dakika bekleyin.

Ardından yüzünüzü yıkayın ve varsa nemlendirici krem sürün. Eğer krem kullanmak istemiyorsanız Hindistan cevizi yağı da aynı işe yarayacaktır. Düzenli bir şekilde uygularsanız sonucun iyi olduğunu göreceksiniz.