Karanfilli Su Faydaları Ve Karanfilli Su Zayıflatır Mı?

Karanfilli su yararları arasında vücudu toksinlerden arındırmak olduğu gibi 1 haftada 3 kilo vermenizi de sağlar.

Tatlılar için kullandığımız veya kebapçıdan çıkınca ağzımıza attığımız diş ağrısını alan karanfilin bunlardan çok daha çok yararı vardır. Siz kıymetli organik zamanı okurlarımız karanfilli su içerek bu faydalardan yararlanabileceğiniz gibi özel bir kür yardımıyla karanfilli su zayıflatır mı? Sorunuza da cevap bulabileceksiniz.

Karanfilli Su Faydaları Nelerdir?

 • Ağız kokusunu geçirmek için karanfilli su kullanabilirsiniz.
 • Anti mikrobiyal özelliği ile ağız ve diş sağlığınızı koruyan karanfilli su ağız içerisindeki bakterileri yok eder.
 • Diş eti iltihaplanmasının önüne geçerve diş ağrılarını azaltmanızı sağlar.
 • Birde karanfilli su aft adını verdiğimiz bakterilerinde yok edilmesini sağlar.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirirve vücuttaki toksinleri atmanıza yardım eder.
 • Kış aylarında sıkça başımıza gelen öksürükve boğaz ağrısı gibi rahatsızlıkların giderilmesini sağlar.
 • Düzenli olarak karanfilli su tüketmeniz halinde vücut ısısını arttırabilirsiniz.
 • Tarçın ile birlikte kullanıldığında metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını arttırıyor.
 • Kan dolaşımına birçok yararı bulunmaktadır.
 • Depresyon, ani ruhsal değişimler ve mutsuzluk gibi karamsarlıklardan kurtulmanızı sağlar.
 • İdrar söktürücü özelliği ile kilo vermenize yardım eder.
 • Karanfilin içerisindeki uçucu yağlar midedeki bakterileri öldürür. Hazımsızlık ve gaz problemlerinizi minimuma indirir.

Karanfilli su kabız yapar mı? diye çok sorulan bir soru bulunmaktadır. Ama karanfilli suyun faydaları arasında yer alan hazımsızlık problemini gidermek bu sorunun cevabının hayır olduğunu göstermektedir.

Karanfilli Su İçmek Zayıflatır Mı?

Karanfilli su içmenin faydaları arasında yer alan kilo verme yararını en güzel biçimde elde edebilmek için uygulamanız gereken kür tarifi şöyledir.

Karanfilli Su İle 1 Haftada 3 Kilo Zayıflama

Karanfilli su faydalarından yararlanmak için nasıl hazırlayacağınızı bilmeniz lazımdır. Karanfilli su hazırlanması ile ilgili iki farklı şekil bulunmaktadır.

 1. Soğuk Su İle Hazırlanan Karanfilli Su:1 bardak suyun içerisine 10 adet karanfil atacağınız soğuk su ile hazırlanan karanfilli suyu 15 dakika bekletip süzdükten sonra günde iki litre miktarda tüketebilirsiniz. Tabi bu kadar fazla karanfilli su içme ihtiyacı kilo verme isteğinden kaynaklanmaktadır. Böyle bir probleminiz yoksa günde 1-2 bardak içmek kâfi olacaktır.
 2. Sıcak Su İle Hazırlanan Karanfilli Su:Karanfil çayı olarak adlandırabileceğimiz bu tarif karanfilli su zayıflatır mı? sorusunun aslında tam da cevabıdır. Karanfilli su ile haftada 3 kilo vermek mümkündür. Fakat bu özelliğinden yararlanmak için 2 bardak su, 10 adet karanfil ve 1 çubuk tarçın kullanmalısınız. Bu suyu kaynatıp süzdükten sonra günlük olarak içerseniz kilo verebilirsiniz. Tadı biraz keskin olacağı için bal veya limon ile birlikte kullanabilirsiniz. Bu tarife tarçınlı karanfilli su tarifi

karanfilin faydaları

Karanfilli su ile zayıflama yönteminden yararlanmak için sıcak su ile hazırlayacağınız suyu kullanmanızı öneriyorum. Kilo verdiren karanfilli su nasıl uygulanır diye merak ediyorsanız buyurun.

Karanfilli Su İle 1 Haftada 3 Kilo Verme

Suyu 15 gün süre ile kullanıp kesinlikle bir haftadan fazla ara vermelisiniz. Fazla yağlardan sizi kurtaracak olan suyun herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak her şeyin çoğu zarar azı karar kuralımızı unutmamalıyız.

Karanfilli su ile zayıflamak için öğle ve akşam yemeklerinden 45 dakika önce içmeniz yağ yakımını hızlandıracaktır.

Karanfilli su yağları yaktığı gibi ödem atıcı özelliğiyle şişkinlikten kurtulmanızı da sağlayacaktır.

Karanfilli Suyun Zararları Nelerdir?

Önemli bir araştırma yapılmadığı ve sağlığa ait bulgulara rastlanmadığı için karanfilli su içmenin zararları ile ilgili kesin bir bilgi vermek yanlış olur.

Sadece karanfil yağı olarak kullanılabilen bazı durumlarda mide yanması ve tahriş gibi sonuçların olabileceği uzmanlar tarafından söylenmektedir.

Emziren annelerde zayıflamak için karanfilli suyu güvenli bir şekilde kullanabilirler. Süt azaltıcı ve arttırıcı bir etkisi olmadığı için hamilelik sonrası kilo vermenize yardımcı olur.

Metabolizmayı hızlandıran ve 1 haftada 3 kilo verdiren karanfilli su ile zayıflamak isteyenlere tavsiyelerinizi sizde yorumlarda yazabilirsiniz.

Lütfen beğendiyseniz çevrenizle paylaşmayı ihmal etmeyin.