Japon Kadınların Hepsi Kullanıyor, 50 Yaşından Sonra Bile 18’lik Gözüküyorlar

Bu tarifi lütfen hafife almayın! Doğru uygulandığı takdirde yaşınızı göstermeyi bırakın, direkt olduğunuz yaştan daha fazla genç gözükeceksiniz. Zamanın etkileri yüzümüzü kırıştırır, sarkıtır ve gözaltı torbaları oluşmasına sebep olur ve yaşımız daha net ortaya çıkar.

Bu doğal Japon yöntemi sayesinde bulunduğunuz yaştan daha genç görünmeniz hiç te zor değil. Mutfağınızda genellikle bulunan 3 doğal malzemeyi kullanarak hayallerinizdeki cilde artık kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 yemek kaşığı pirinç
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı süt

Hazırlanışı

Pirinci yumuşayana kadar haşlayın ve suyunu bir kaseye alın. Pişmiş pirinci, balı, sütü karıştırın ve bir macun haline getirin. Ardından bir-iki kaşık pirinç suyunu karışımın üzerine ekleyerek kıvamını krema kıvamına gelecek şekilde karıştırın.

Karışımı yüzünüze uygulayın ve ortalama 30 – 45 dakika kadar bekletin ve sonrasında kalan pirinç suyuyla yüzünüzü yıkayın. 5-10 dakika sonrasında ise sıcak suyla tekrar yüzünüzü yıkayın. Bu yöntem sayesinde vücudunuz ihtiyacı olan tüm suyu alacak ve herhangi bir şişlik mevcutsa inecektir.