İdrar Yolu Enfeksiyonunu Evde İyileştirin

İdrar yolu enfeksiyonlarını kolay tedavi etmenin ilk şartı erken teşhistir. Doktorunuzun tavsiye ettiği ilaçları vaktinde ve dozunda kullandığınız takdirde zamanla iyileşme görülecektir.
Ancak bazı enfeksiyon türü hastalıklarda kimyasal ilaçlar dirençli olabiliyor ve doğal yöntemlere ihtiyaç duyuyoruz. Sadece elma sirkesi ve karbonat kullanarak erken teşhis ettiğiniz bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Doktorunuzun önerdiği ilaçları yarıda bırakırsanız, bu bakterilerin daha dirençli olmasına yol açar. Bu sebeple size reçetede belirtilen ilaçlarınızı mutlaka doktorunuzun tavsiye ettiği zamana göre kullanmaya devam edin.
Bu tip enfeksiyonlar kadınlarda ki riski daha fazladır. Çünkü kadınlar erkeklerden çok daha kolay mikrop kapar. Bunun için doğal tedaviler kullanarak kolayca önüne geçebilirsiniz. 2 günden fazla süren her türlü rahatsızlıklarda mutlaka doktorunuza danışmalısınız.


Doğal Yolla Nasıl Tedavi Edilir?

Karbonat, bakterilerin üremesini ve hastalığın yayılmasını engeller. Bir çay kaşığı karbonatı bir bardak suya dökerek karıştırın ve günde bir kez için.
Elma sirkesinde bulunan asetik asit zararlı bakterileri öldürecek ve vücudunuza hastalıkla savaşmada ihtiyacı olan enzimleri, mineralleri ve geri kalan besleyicileri sağlayacaktır. Sadece 2 – 3 tatlı kaşığı elma sirkesini bir bardak suya katın ve tadını iyileştirmek için bal ekleyin. Günde 2 veya 3 kez tüketebilirsiniz.