Hurmayı Geceden 1 Bardak Suya Koyup Bekletin. Sabah Uyanınca…

1 adet hurmayı akşamdan suyun içerisine atın ve sabahleyin vücuttaki ödemden kurtulun.

Ödem, vücutta sıvı birikmesine denir. İnsanlar tarafından çok önemsenmeyen bir sorundur. Ödem; hücre içi sıvının hücre dışına çıkması ile doku aralarında ve cilt altında birikmesi olarak da tanımlanabilir.

Böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları, kalp-damar hastalıkları, hormonal sorunlar ödem oluşumuna sebep olabilir… Hurma suyu içerek vücuttan kilolarca ödemi doğal yollardan atabilirsiniz.

Hurmanın Faydaları Nelerdir?

İçerdiğinde bulunan minareler bizleri kansere karşı korur. Kemikleri güçlendirir. Yorgunluğa bağlı halsizliği giderir. Enerji ve güç verir. Organik kükürt içerdiği için alerjik hastalıklar için çok faydalıdır. Mevsimsel alerjiniz varsa mutlaka bol bol hurma veya hurma suyu tüketin.

Hurma Suyu Nasıl Yapılır?

– Gece yatmadan önce 1 bardak suya, 1 tane hurma koyup sabaha kadar bekletin. Sabah hem bardaktaki bu suyu hem de hurmayı tüketin. Bu su bağırsak hareketlerinin hızlanmasına ve ödemin vücuttan hızla atılmasını sağlayacaktır.

Hurma suyu ödem atıcı özelliği sayesinde hızla kilo vermenizi de destekleyecektir. Sağlıklı mutlu huzurlu bir hayatınız olması dileğiyle esen ve hayırla kalınız.