Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayacak 7 Yiyecek

Hastalıklarımızın sebebidir kilolu olmak. Bazen isteriz ki hem kilo verelim hem de yemek yiyelim. Siz değerli organik zamanı okurlarımız için kilo verdirecek yiyecekleri araştırdık ve sizler için hazırladık. Bu yiyeceklerimizin temel özelliği metabolizmayı hızlandırmasıdır.  Bu yiyecekleri tüketirken egzersiz yapmayı günlük minimum 10 bin adımı tamamlamayı unutmayın. Atalarımız boş yere dememişler. İşleyen demir ışıldar, pas tutmaz diye. Eğer demiri işletemezsek paslanmaya başlar. Bizde kilolu olmaya devam edersek hastalıklara yakalanırız. Bu hastalıkları ömür boyu çekebiliriz. Sağlığımız için lütfen kilo almayın. Organik zamanı olarak sağlığınız bizim için çok önemlidir. Şimdiden afiyet olsun der, sağlıklı ve kilosuz bir hayat dileriz.

Aşağıdaki yiyecekleri beslenme düzeninize ekleyerek kolayca kilo verebilirsiniz!

limonlu yeşil çayın faydaları

1-Yeşil Çay

Yapılan araştırmaya göre, günde 4-5 bardak yeşil çay içerek 25 dakikalık egzersiz yapan kişiler, yeşil çay içmeyenlere göre 2 haftalık araştırma sürecinde daha fazla karın yağlarını yakmıştır. Bu içeceği bu kadar özel kılan özellik ise, yeşil çayda Kateşin olarak adlandırılan bel bölgesi yağ depolanmasını engelleyen ve kilo vermeye yardımcı güçlü bir antioksidan yer alır. Çay ile beraber egzersiz yapmayı unutmayın.

badem kabuğunun faydaları

2-Badem

Badem taneleri zayıflatıcı birer ilaç gibidir. Aşırı kilolu ve obez yetişkinler üzerinde yapılan bir araştırmada, sınırlı kalori diyeti ile birlikte günde 1 fincan badem tüketiminin, kilo vermeye bileşik karbonhidratlardan oluşan bir atıştırmalıktan daha etkili olduğunu ortaya koymuştur. Daha etkili sonuçlar elde etmek için tüketmeniz gereken bademleri egzersiz yapmadan önce yiyebilirsiniz. Yine yurt dışında yapılan bir araştırmaya göre badem, amino asitler, L-arginine yönünden zengindir ve egzersiz yapınca boyun bölgesinde daha fazla yağ ve karbonhidrat yakmanıza yardımcı olur.

 

3-Antep Fıstığı

Yapılan araştırmada, katılımcılar iki gruba ayrılmış ve düşük kalorili bir diyet uygulanmıştır. İki grup arasındaki tek fark akşamüstü atıştırmalıkları olmuştur. Bir gruba 220 kalorilik bir simit diğer gruba ise 240 kalorilik Antep fıstığı verilmiştir. Simit yiyen grup aynı kalırken Antep fıstığı verilen grubun kolesterol ve trigliserid seviyelerinde iyileşme görülmüştür ve metabolizması hızlanmıştır.

4-Avokado Yağı

Sadece 1 yılda göbek yağlarınızın %20’sinden kurtulabileceğinizi söylesek inanır mısınız? Amerika’da bir üniversite de yapılan araştırmada uzmanlar avokado yağı kullananlar ile ayçiçeği yağı kullananlar karşılaştırılmıştır. Avokado yağı kullananlar günde sadece  3 yemek kaşığı avokado yağı ile mucizeyi görmüş ve 1 ayda göbek yağlarının %2’ini kaybetmiştir.

nohutun yararları

5-Baklagiller

Baklagili tüketmeyi unutmamalısınız. İspanya’da yapılan 4 haftalık araştırmada,  araştırmacılar kalori sınırlaması olan bir diyet ile beslenen kişilere araştırma boyunca bakliyat vermiş ve bakliyat tüketmeyenlere göre daha olumlu sonuçlar alındığı görülmüştür. Baklagiller açısından zengin bir beslenme düzenine sahip kişiler kötü kolesterolde ve sistonik kan basıncında azalma görülmüştür. Kilo vermek için mercimek, bezelye ve kuru fasulyeyi beslenme düzeninize eklemeyi unutmayın!

ev yapımı yoğurt tarifi

6-D Vitamini ile Zenginleştirilmiş Yoğurt

Kalsiyum ve d vitamini de kilo vermenizde çok etkilidir.  Yapılan araştırmaya göre, sadece 12 hafta süren zamanda bu iki yiyeceği yani yoğurdu bolca tüketen kişiler diğer gruba göre iki kat daha fazla kilo vermiştir. Sizde aynı sonuçları elde etmek istiyorsanız, her gün yoğurt tüketin.

7-Greyfurt

Yapılan araştırmaya göre, greyfurt tüketenler sadece 6 haftada fazladan 2.5 cm daha fazla incelmiştir. Bunun sebebi greyfurtta bulunan ve yağların sıkıştırılmasına yardımcı olan bitkisel kimyasal maddelerdir. İçerdiği güçlü maddeler ile bazı ilaçlarla birlikte kullanılması doğru değildir ve bu sebeple yarım greyfurtu her sabah kahvaltıdan önce tüketmeden önce doktorunuza sormalısınız.

İnşallah rabbimizin izniyle sizlerde zayıflar ve sağlıklı bireyler olursunuz. Yazımızı sabırla okuduğunuz için teşekkür ederiz. Yazımızı paylaşarak insanların bilinçlenmesine katkıda bulunabilirsiniz. Hayırla kalınız.