Hindistancevizi Yağı ve Limon ile Saçınız Artık Hiç Beyazlamayacak

Saçların beyazlaması bazen Yaşlanmanın ilk belirtilerinden biridir, bazen de genetik olarak saçlarımız beyazlamaktadır. Genellikle erkekler bunu olgunluk olarak görerek çok da kafaya takmazken, kadınların korkulu rüyasıdır.

Saçın beyazlaması yaş ile ilgili olabildiği gibi aynı zamanda çeşitli sağlık sorunlarından da kaynaklanabiliyor. Bunlardan bazıları; vitamin eksikliği, stres, sigara bağımlılığı, tiroit hormon bozukluğu olarak karşımıza çıkıyor. Stres her yerde karşımıza çıkıyor. Lütfen kafanıza hiçbir şeyi takmayın.

Saç beyazlamasının önüne geçmek için ilk yapmamız gereken şeylerden biri beslenmemize dikkat etmektir. Yediklerimizin yanında saçımıza uygulayabileceğimiz kozmetik maskeler yerine tamamen doğal ürünlerle çözüm üretmek çok güzeldir. Saç beyazlamanın işte çözümü.

Limon Ve Hindistancevizi Yağı Mucizesi

Malzemeler

3 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Hindistancevizi Yağı (saçınızın uzunluğuna göre miktarı arttırıp azaltabilirsiniz.)

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir kâseye alın ve homojen bir macun oluşturun. Saçınıza direkt olarak masaj yaparak uygulayın. 1 saat boyunca kurumaya bırakın ve ılık suyla durulayın. Haftada bir uygulamanız yeterli olacaktır.

Hindistancevizi yağı saçınızı derinlemesine besleyecek ve rengini kaybetmiş saç tellerinize tekrar canlılık kazandıracaktır. Limon suyu ise içeriğindeki B ve C vitaminleriyle saçınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

Siz beyaz saçlarınızın rengini nasıl değiştiriyorsunuz? Yöntemlerinizi bizimle paylaşın!