Her Gün 3 Hurma Yiyenin Başına Bunlar Geliyor

Her Gün 3 Hurma Yiyenin Başına Bunlar Geliyor

Hurma süper bir besin olarak kabul edebiliriz desek abartı olmaz. O kadar faydalı ki, hurma yemek nerdeyse bir zorunluluktur. Organik hurma bulduğunuz takdirde hem içinizi baymaz hem de uzun bir süre tok tutma özelliğine sahiptir. Sadece bir hafta düzenli tüketmeniz halinde, size ihtiyacınız olan tüm vitaminleri sağlayacaktır.

Bu yazımızda, size hurmanın vücudunuza faydalarını anlatacağız, siz de öğünlerinize birkaç tane hurma ekleyerek veya ara öğünlerinizden birini hurma ile geçiştirerek hurmanın tüm özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Kemik Sağlığınız İyileşecektir

Hurmanın içerdiği boron, fosfor, potasyum, kalsiyum ve magnezyum kemiklerinizi güçlendirir, kırık ve çatlakların daha hızlı iyileşmesini sağlar. Yaşınız ilerlediğinde bile yaşayabileceğiniz kemik erimesi ve kamburluk gibi sorunların önüne geçilmesini sağlar.

Sindirim Sisteminiz Daha İyi Çalışacak

İçeriğinde bulunan zengin lif sayesinde sindirim sisteminizi düzenler. Kabızlık, ishal, şişkinlik gibi problemleriniz varsa hurma iyi gelecek ve her şeyi olması gerektiği gibi düzenleyecektir.

Stres Ve Depresyon Belirtilerini Azaltır

İçerdiği B6 vitamini sayasinde, vücutta serotonin salınımını arttırır. İyileşen beyin sağlığınız sayesinde daha düzgün bir hormon dengesi oluşturur ve stres, depresyon gibi iş, özel hayat ve aile problemlerine karşı sizi dirençli hale getirir.

Enerjinizi Doldurur

İçeriğinde olan lif, potasyum, vitamin ve antioksidanlar sayesinde kendinizi daha enerjik hissedersiniz. Hatta spor yapıyorsanız, enerjinizi geri kazanmak için rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Kalp Hastalıklarını Önler

Trigliserit seviyelerini düşürerek oksidatif stresi azaltır ve kalbinizin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Ayrıca damar sağlığınızı da iyileştirerek dünyanın büyük bir çoğunluğunun korkulu rüyası olan bazı hastalıklardan korkmamanızı sağlar.

Bağırsak Kanseri Riskini Azaltır

Sindirim sistemini düzenlediğini daha önce belirtmiştik. Ayrıca bağırsaktaki zararlı bakterileri azaltarak daha sağlıklı ve temiz bir bağırsağa sahip olmanızı sağlar. Faydalı bakterilere de zarar vermediğini göz önünde bulundurursak, hurmanın evde sürekli bulunması gereken bir yiyecek olduğu kabul ediyorsunuzdur.

Alerjilerinizi Hafifletir

Bahar ve yaz aylarında polenlere karşı alerjisi olanlar burun akıntısından kurtulamazlar. Hatta bazı alerji durumları da o kadar şiddetli olur ki gözlerimizden yaş bile akar. Düzenli hurma tükettiğinizde bu alerjiler hafifler ve eski belirtilere kıyasla oldukça hafif geçer.

Kilo Vermenize Yardımcı Olur

Lif içeriği sayesinde, vücudunuza aldığınız besinlerin tüm faydaları alınarak sonrasında atılmasını kolaylaştırır demiştik. Ayrıca kan şekeri seviyenizin ani artışlarını önleyerek açlık hissinizi azaltarak tokluk hissi verir. Vücudunuza gereksiz kalori almanız ve metabolizmanızın hızlanması durumunda kendiliğinden kilo verebileceksiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.