Her Eve Lazım Olan Tuz Lambasının Faydaları

Tuz Lambasının Faydaları

Merhaba değerli organik zamanı okuyucuları. Bugün sizlerle ülkemizde de üretimi olan çok değerli ve çok faydalı bir ürün olan tuz lambası konusundan bahsedeceğiz. Önceden tuz lambası denince akla himalaya dan elde edilen tuz ve lambası aklımıza gelirdi. Ancak ülkemizde de Çankırı ilinde vücudumuza çok iyi gelen evimizin havasını temizleyen ürün olan tuzun üretimi başlamıştır. Son günlerde yapılan araştırmada Çankırı yöremizde üretilen tuz lambasının himalaya dan üretilen tuz lambasından daha yararlı ve sağlıklı olduğu tespit edilmiştir. Bu ürünü kullandığımızda hem paramız yurt içinde kalmış olacak hem de daha sağlıklı olacağız. Sizlere de özellikle uyuduğumuz yatak odamıza almanızı kesinlikle öneriyoruz. Bu konuda araştırmaları da olan değerli profesörümüz Canan KARATAY hocamızda evimizde tuz lambasının kullanılmasını önermektedir. Tuz lambası yakıldığında etrafa, odamıza negatif iyonlar yaymaktadır. Bu negatif iyonlar bulunduğumuz havayı temizler ve daha canlı hale gelmesini sağlar. Bir ormanlık alanda, bir nehir kenarında ya da şehir merkezinden uzak bir köy ya da kasaba ortamında içimizde rahatlık hissinin oluşmasının nedeni negatif iyonlardır. Sizde kendinizi bu gibi yerlerde hissetmek istiyorsanız evinizde tuz lambası kullanmalısınız. Bir konuya da açıklık getirmek istiyoruz değerli organik zamanı okuyucularımız. Bizim herhangi bir tuz lambası şirketi ya da bu lambayı satanlarla herhangi bir ticari ilişkimiz yoktur. Alıp almamak tamamen sizin elinizdedir.

Tuz lambasındaki negatif iyonlar havadaki bakterileri, polenleri, tozları, virüsleri, kılları kendisine çeker. Bu nedenle özellikle astım ve solunum yolları rahatsızlıkları bulunan insanlar için çok faydalıdır. Tuz lambasının diğer faydalarını siz değerli okurlarımızla baş başa bırakıyoruz.

 • Tuz Lambası Havayı Temizler
  Tuz lambaları, çevredeki ortamdan su moleküllerini çekip, bu molekülleri ve taşıyabilecekleri yabancı parçacıkları tuz kristalinde absür de eder. Tuz lambası içindeki ampulle ısınmasıyla, havadaki sıkışmış toz, polen, duman partikülleri tuza kilitli kalır.

 • Alerji Ve Astım Belirtilerini Azaltır
  Tuz lambası havada bulunan toz parçacıklarını, hayvan tüylerini, küfü, küf ve benzeri şeyleri bulunduğu ortamda temizlemektedir. Evimizde hangi odada daha fazla bulunuyorsak tuz lambasını oraya koymalıyız. Astımdan muzdarip insanlar da tuz lambaları sayesinde bir iki hafta içinde rahatladıklarını hissederler. Astım ve öksürükten şikâyetçi olanlara çok rahatlık sağlayacaktır.

 • Öksürmeyi Kolaylaştırır
  Tuz lambası ısınır ve havadaki parçacıkların higroskopik olarak dolaşımına başladığında, serbest bırakılan moleküllerin yükünü de değiştirir. Evlerimiz sağlığa zararlı pozitif yüklü iyonlarla doludur. Pozitif iyonları evimizde bulunan televizyonlar, cep telefonları, internet gibi elektronik cihazlar daha fazla yaymaktadırlar. Akciğerlerimize giden havadaki pozitif iyonların çıkarılması için negatif iyonlara ihtiyaç vardır. Tuz lambası öksürmeyi kolaylaştırarak bunu sağlar.

 • Enerji Seviyesini Artırır
  Sahilde vakit geçirmek veya dağlarda kamp yapmak ya da sabahları duş almak birçok insanı canlandırır. Bunlar negatif iyonlar sayesinde olmaktadır. Pozitif iyonlar vücudumuzdaki enerjiyi hapseder. Sürekli olarak yorgun hissediyor ve nedenini bilmiyorsanız, en fazla vakit geçirdiğiniz odaya tuz lambası koyarak bir hafta sonra farkı hissedebilirsiniz.

 • Elektromanyetik Radyasyonu Yok Eder
  Günümüzde ev ve iş yerlerinde bulunan televizyon, bilgisayar, cep telefonu, tablet, ev aletleri sebebiyle metaforik bir elektromanyetik (EM) radyasyon okyanusunda yaşıyoruz. Bunun uzun vadede etkileri çok ciddidir. EM radyasyona sürekli maruz kalmak stres seviyesini arttırır, kronik yorgunluğa neden olur ve vücudun bağışıklığını düşürür.

Negatif iyonları havaya gönderirken, tuz lambaları elektromanyetik radyasyonu etkisiz hale getirmek için çalışır. Kendinize ve ailenizi potansiyel bir tehlikeden korumak için tuz lambasını bilgisayar, televizyon gibi sık kullandığını elektrikli cihazların yanına koyun.

 • Kaliteli Uyku Sağlar
  Gün içerisinde sürekli olarak pozitif iyonlara maruz kalmaktayız. Geceleri rahat bir uyku çekmek için tuz lambasını yattığımız odamıza koyup, daha kaliteli bir uyku çekebiliriz. Bu sayede sabahları uyandığımızda yorgun olarak değildi daha dinç bir şekilde uyanmış oluruz.
 • Ancak tamamen karanlık bir oda istiyorsanız, tuz lambasını kapatın. Lamba söndüğünden terleme yapar. Bu nedene lambayı koyduğunuz eşyanın zarar görmemesi için lambanın altında bir tabak yerleştirin
 • Konsantrasyonu Artırır
  Tuz lambaları ruh halinizi doğal olarak geliştirmek veya günün sonunda dinlenmek ve gevşemek için mükemmel bir yoldur. Kan ve oksijenin beyne giderek yeterli serotonin salgılamasına yardımcı olan bu lambalar konsantrasyonu artırmaya da yarar.
 • Havadaki Statik Elektriği Azaltır
  Havada bulunan statik elektrik rahatsız edici olabilir. Kapı kolunu tutarken, bir arkadaşınızla tokalaşırken veya evcil hayvanınızı severken sizi elektrik mi çarptı. Bulunduğunuz ortamdaki statik elektriği tuz lambaları yok eder.