Hepimizin Sorunu! Koltuk Altı Kararmasının Önüne Evdeki Çözüm Yollarını Kullanarak Geçin

Koyu koltuk altları ender olarak ciddi bir sağlık sorunudur ve genelde cildi kalınlaştırıp koyulaştıran bir cilt rahatsızlığından kaynaklanır. Ama koyu renk koltuk altı bulunması rahatsız edici olabilir. Koltuk altlarınızı iyileştirmek için evinizde rahatça bulabileceğiniz ürünleri bir araya getirdik.

Koltuk altı bölgesinin kararmasında birçok sebep vardır. Bunlar; jilet ile temizlemek, menopoz dönemi, hormonal değişimler, kozmetik ürünler ya da obezite gibi sorunlar olabilir. Bunun yanında genetik yollarla da kişiye miras kalmış olabilir. Çok koyu olan koltuk altlarını tamamen geçiremeseniz bile azalmasına yardımcı olabilirsiniz. İşte evdeki malzemelerle kullanacağınız yöntemler.

Elma Sirkesi + Karbonat

2 çay kaşığı elma sirkesi ile, 2 çay kaşığı karbonatı iyice karıştırın. Köpürmeye başlamasını bekleyin. Baloncuklar azaldıkça çözeltiyi koltuk altı bölgesine sürün ve bekleyin. Birkaç dakika daha bekleyin ve sonra soğuk suyla durulayın ve havli ile kurulayın. Haftada 3 kez deneyin.

Gül Suyu + Karbonat

Gül suyu ve karbonatı iyice karıştırıp bir macun hazırlayın. Ve koltuk altınıza uygulayın 10 dakika kadar bekleyin. 10 dakika sonra soğuk suyla yıkayın ve havlu ile kurulayın. Haftada iki kez tekrar edin.

Süt + Zerdeçal + Bal

1 yemek kaşığı süt, 1 çay kaşığı zerdeçal tozu ve 1 tatlı kaşığı balı iyice karıştırın ve koltuk altlarınıza sürün. Kurumasını bekleyin ve akabinde durulayın. Haftada 3 kez tekrar edin.

Esmer Şeker + Zeytinyağı

3 yemek kaşığı kahverengi şeker ve 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağını güzelce karıştırın. 2 dakika süre ile koltuk altlarınızda ovalayın 5 dakika kadar dinlendirin. Hemen ardından koltuk altlarınızı ılık su kullanarak temizleyin ve havluyla kurulayın. Haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

badem yağının cilde faydaları

Badem Yağı

Birkaç damla badem yağını koltuk altı bölgenize ortalama 8-10 dakika masaj yapın. Günlük tekrar edin.

Patates

Bir küçük patatesi soyun ve rendeleyin suyunu sıktıktan sonra koltuk altlarınıza sürün. 15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayın. Günde 2 kez sabah ve akşam olmak üzere işleme tekrarlayabilirsiniz.

çay ağacı yağı

Çay Ağacı Yağı + Su

4-5 damla çay ağacı yağı ve bir bardak suyu sprey şişeye koyun ve çalkalayın. Koltuk altlarınıza püskürtün ve kurumaya bırakın. Her gün uygulayabilirsiniz. Bu yazımızı siz değerli organik zamanı okuyucuları için derledik. Lütfen arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Sağlıcakla kalın.