Haftada 3 Kilo Nasıl Zayıflanır? (TARİF)

Hayırlı günler dileriz, sevgili organik zamanı okuyucuları. Tüm hastalıkların başıdır kilolu olmak. Kilomuz kısacası başımıza beladır. Hem sağlığımızı bozmaktadır hem de görüntümüzü. Siz değerli okuyucularımız için kısa sürede zayıflamanızı sağlayacak bir çay tarifi hazırladık. Bu çayımızı çok beğeneceğinizi tahmin etmekteyiz.

karanfilin yararları

Göbek kısmındaki yağlanmalar ya da basenlerde oluşan fazlalıklardan kurtulabilmeniz için karanfil çayı hazırlayabilir ve en kısa sürede sonuçlarını görmeye başlayacaksınız. Evet, bunun için gerekli olan bitkimiz karanfildir.

Haftada 3 Kilo Verdiren Karanfil Çayı

karanfilin faydaları

Malzemelerimiz

1 adet Çubuk Tarçın

1 parmak boyutunda zencefili ikiye bölüp kullanabilirsiniz

1 tatlı kaşığı Karanfil

4 bardak Sıcak Su

Karanfil Çayı Tarifi

karanfilin faydaları

4 bardak suyu ocağa koyup kaynatın.

Su kaynadıktan sonra tüm malzemeleri ekleyin. Bu şeklide 5 dakika daha orta ateşte kaynatın.

Çayı bir şişeye süzün.

Sabahları ve akşamları aç karnına 1 bardak tüketebilirsiniz.

Malzemeler bir günlük çay içindir. Çayı günlük yapıp tüketmeniz daha sağlıklı olacaktır. Fazla yaparak ertesi gün kullandığınızda aynı etkiyi göremeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra 1 hafta uygulayıp ardından 1 ay ara vermeniz en idealidir. Ayrıca bol su tüketip tatlı ve hamur işinden biraz uzak durarak çayın performansını da arttırabilirsiniz.

Karanfil Çayı Faydaları

Karanfil çayını zencefil ve tarçın ilavesiyle birlikte zayıflamak için kullanabilirsiniz. Yağ yakma özelliği bulunmamaktadır fakat tokluk hissi yaratır.  Karanfil çayı,  şişkinliğinizi de alacaktır. Ayrıca karanfil çayı yorgunluk ve halsizlik sorununuzu ortadan kaldıracaktır.

Karanfilin Faydaları

karanfilin zararları

Karanfil, karanfil ağacının çiçeklerinden üretilir. Oldukça güzel kokusu vardır. Yemeklerde lezzeti arttırmak için baharat olarak kullanılmaktadır. Ayrıca çayı da yapılmaktadır. Karanfilin ağız kokusunu gidermesi, kan dolaşımını hızlandırması, öksürüğü kesmesi gibi faydaları bulunmaktadır. Bunun yanında karanfil çayı özellikle sindirim sistemi için çok yararlıdır. Çünkü karanfil çayı sindirimi düzenleyici bir etkiye sahiptir. Yemeklerden sonrada karanfil olmazsa olmazlarımızdandır.

Siz sevgili okuyucularımıza organik zamanı olarak sağlıklı günler dileriz.