Günde 2 Defa İçenin Öksürüğü Hemen Kesiliyor

İncirin insan için birçok faydası vardır. Kuru inciri sütün içinde bekletip tükettiğinizde, yararının iki kat arttığını söylemek istiyoruz. Denemede fayda var.

İncirli Sütün Mükemmel Yararları

Kaynayan sütün içine 3-4 adet incir bırakın. Ardından incirlerle birlikte 5 dakika kaynatın. Kaynama işleminden sonra incirli sütü robottan geçirin.

İncirler sütün içinde püre haline geldiğinde karışımı artık tüketebilirsiniz. 30 dakika sonra kabızlık sorunu diye bir şey hatırlamayacaksınız.

Öksürük İçin incirli Süt Nasıl Yapılır?

İncir, bronşit ve öksürük gibi sıkıntılarda balgamı söktürerek vücudu rahatlatır. İki su bardağı sütün içerisine iki adet kuru inciri doğrayıp sütü kaynatın. 30 dakika süre ile bekletip süzün ve günde 2 defa bu sütten sıcak olarak tüketin.

Boğaz Ağrısı İçin İncirli Süt Nasıl Yapılır?

1-2 tane kurutulmuş inciri 2 çay kaşığı balla birlikte sıcak suda karıştırıp çay gibi tüketebilirsiniz. Birkaç kullanımdan sonra boğaz ağrınız alternatif bir yol ile iyileşmiş olacaktır.

Kuru incir meyvesi de aynen süt gibi. İncirin içeriğinde bulunan kalsiyum ve fosforla sağlığa iyi gelir. Bu nedenle süt içemeyen insanlara günde 3 tane kuru incir tüketmeleri tavsiye edilir.

Lütfen sizde beğendiyseniz paylaşmayı ihmal etmeyin.