Guava Yaprakları Kullanarak Bütün Cilt Sorunlarından Kurtulun

Kirli hava koşulları ve düzensiz hayat tarzımız daha çok cildimizi olumsuz yönde etkiliyor. Daha erken yaşlanan cildimizde sorunlar çıkmaya başlar. Özellikle kırışıklıklar, akneler ve sarkmalar meydana gelir ve pahalı kozmetik ürünlerle bunlardan kurtulmaya çalışırız. Ama bu çabamız genellikle beyhudedir. Kimyasal ürünler yerine, yüzümüzü doğaya çevirirsek, çok daha güzel sonuçlar alabiliriz. Bu yazımızda size doğal yöntemlerle yüzünüzü ve tüm cildinizi nasıl 10 yaş gençleştireceğinizi anlatacağız.

Bu iş için en etkili yöntemlerden biri guava yapraklarıdır. Bu içeriğimizi sonuna kadar okuyarak ve içeriğini uygulayarak siz de tüm cilt problemlerinden vücudunuza iyi baktığınız derecede kurtulabilirsiniz.

Kırışıklık Gidermede

Yapılan araştırmalara göre guava yaprakları çoğu meyvelerden bile faydalı özellikler taşıyor. Vücudunuzdaki antioksidanların miktarını arttırarak, kırışıklıkların giderilmesinde önemli rol oynuyor. Bunun yanı sıra, cildinizin deri yüzeyini de güzelleştirerek daha genç görünmenizi sağlar.

Atopik Dermatit Tedavisinde

Guava yaprakları derideki kızarıklık ve kabarmaları iyileştirir. Anti alerjik maddeler barındıran bu yapraklar ayrıca tüm alerjilerden kaynaklanan hapşırık, nefes darlığı ve ödemlere de şifa kaynağı olarak bilinir.

Sivilce Tedavisinde

Cildinizde sivilce oluşumuna yol açan mikro organizmalar bulunur. Bazı cilt yapıları bu canlıları barındırmak için elverişlidir ve bundan dolayı daha fazla sivilce ile baş etmek zorunda kalırsınız. Guava yaprakları kullanarak bu mikroskobik canlılardan rahatlıkla kurtulabilir ve sivilce sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Cildinize Doğal Rengini Geri Kazandırır

Cildinizde zamanla meydana gelen benekler, kararmalar ve diğer istenmeyen renk değişimlerini guava yapraklarını kullanarak basit yöntemlerle tedavi edebilirsiniz.

Peki Nasıl?

Kaşıntıları geçirmek ve cildi rahatlatmak için yapmanız gereken kurumuş guava yapraklarını ezerek sıcak suya katmanız ve sıkıntılı bölgenin içinde bekletmeniz yeterli olacaktır. 15 dakika bekletmek kafidir.

Diğer sorunlar için guava yapraklarını iyice ezin ve bir tava suyun içinde kavurun. Suyun rengi kahverengiye dönüştüğünde ve su azaldığında altını kapatın ve soğumaya bırakın. Ardından karışımı süzgeç yardımı ile süzün ve sorunlu bölgeye bir pamuk yardımıyla uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada 2 kez uygulayabilir ve birkaç hafta içinde harika sonuçlar almaya başlayabilirsiniz.