Gribe Karşı Elmalı Nane Limon Şifa Çayı

Kış ayının geldiği, havanın soğuduğu bu günlerde hastalıklar etrafta kol gezmektedir. Kış ayı hastalığımız gripten korunmak için kendinizde nane limon çayı yapabilirsiniz. Grip olduğunuzda bu mikrop vücudunuzdan yaklaşık olarak 5 ya da 7 gün içerisinde geçmektedir. Grip için olmazsa olmazımız ellerimizin sürekli temiz tutmamızdır. Sürekli yıkamalı ve dezenfekte etmeliyiz.

Malzemelerimiz:

  • 2 Tane Büyük Limon
  • Yarım Adet Elma
  • 1 Su Bardağı Su
  • 2 Tatlı Kaşığı Kuru Nane
  • Yarım Tatlı Kaşığı Şeker

Hazırlanışı:

Limonu güzelce yıkayalım. Ve 4 e bölelim. Cezveye koyalım.

Üzerine elmayı güzelce yıkayalım. İkiye bölelim yarısını ince ince dilerek limonun üzerine koyalım ölçerek eklediğimiz 1 su bardağı suyu da koyarak yine kaşık yardımı ile ölçerek şeker ve kuru nane ilavesini de yapalım.

Cezvemizi kaynamaya bırakalım ara ara karıştırarak kaynatalım, kaynadıktan sonra da yaklaşık 3 dakika daha kaynatarak ocağımızı kapatalım. Bir iki dakika demlendikten sonra çayımızı çok sıcak olmadan ılık bir şekilde tüketelim. İsterseniz tatlandırmak için bal kullanabilirsiniz.

Limonu kaynattığımızda etkisi azalacaktır. Çayımızı bardağa koymadan önce bir miktar limon sıkıp üzerine çayı ekleyebiliriz. Çayımızın ve limonun etkisi daha fazla olacaktır. Kış aylarında kendimize daha fazla dikkat etmeliyiz. Dışarda maalesef hastalıklar kol geziyor. İnşallah gribinizi en az hasarla ve çok rahatsız olmadan atlatmanız dileğiyle.

Bu yazımızı paylaşarak diğer insanların ve dostlarınızın da bilinçlenmesini sağlayabilirsiniz. Teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.