Gözünüzü Korkutmasın! Bakın Paranız Nasıl Cebinizde Kalacak?

Bazen düşünürüz. Acaba aldığımız çamaşır deterjanları nasıl üretiliyor diye. Aslında bu sorunun cevabı hiçte zor değil. Sizde evinizde kendinizin ihtiyacı olan deterjanı yapabilirsiniz. Kendi deterjanınızı yapmanız paradan da tasarruf edeceğiniz, sonucundan da memnun kalacağınız bir işlem. İşte ev yapımı çamaşır deterjanı yapımı.

Kendi deterjanınızı yapmak paranızın cebinizde kalmasına neden olur. Bununla birlikte harika kokulu, temiz çamaşırlar da gözlerinizin kamaşmasına neden olacak. Yapması çok kolay olan ve paranızın cebinde kalmasını sağlayacak deterjan tarifimizle sizi baş başa bırakıyoruz.

2,5 litre ev yapımı sıvı deterjan için gerekli malzemelerimiz.

45 gram çamaşır sodası, 45 gram doğal sabun, 2,5 litre su

Bir tencere içine 2,5 litre su ekleyin. Su kaynayana kadar bekleyin. Kaynayan suya 45 gram soda ve doğal sabunu ekleyin ve eriyene kadar karıştırın.  Ocağın altını kapatın karışımı en az 12 saat bekletin. 12 saat sonunda karışımın kalın ve koyu bir hal aldığını göreceksiniz. Saklamak için büyük bir plastik kaba boşaltın.

Not: Çamaşır makinenizin tamburunun paslanmaz çelikten yapılmış olduğundan emin olun! Alüminyumdan yapılmışsa, çamaşır sodası ona zarar verebilir. Modern çamaşır makinelerinin çoğu paslanmaz çelikten imal edilmiştir.