Göz Kapaklarınız Sarkıyorsa Nedeni Yorgunluk Olabilir

Bilhassa sarkık göz kapağının yalnızca estetik görünüm açısından değil aynı zamanda göz sağlığı açısından da önemsenmesi gerektiğini ifade eden uzmanlar, “Göz ve çevresi insanda ilk dikkat çeken bölümdür ve yaşlanmanın belirtileri çoğunlukla göz çevresinden anlaşılır. Zaman geçtikçe deforme olan cildimizde birtakım değişiklikler olur. Bu değişiklikler kişiyi rahatsız edebilir ve yaşlı görünmesine sebep olabilir. Bu değişikliklerden biride üst göz kapağı düşüklüğüdür. Üst göz kapağı estetiği ile bu düşüklükten ameliyat olmadan da kurtulabilirsiniz. Plexr plazma enerjisi ile ameliyat olmadan lazer ile tedavi olunabilir.

Bu lazer tedavisi sayesinde 2 veya 3 seansta istenilen sonuca varılabilir. Eğer cilt yapınız çok esnediyse seans sayısı artırılabilir. Üst göz kapağı estetiği göz kapağınızdaki kırışıklığı, sarkmayı düzelterek daha estetik ve sıkı bir dokuya erişmenizi sağlar. Üst ve alt göz kapağınızdaki kırışıklıklar, çizgiler ve göz çevrenize uygulanan kırışıklık tedavisine rağmen açılmayan kırışıklıklara sahipseniz plexr ile bu sarkmalardan kırışıklıklardan kısa zamanda kurtulacaksınız ve düşük göz kapağınızı kısa zamanda ameliyatsız tedavi edecek” diye belirttiler.

Uzmanlar, üst göz kapağı tedavisinin lazer ile 30 dakika kadar sürdüğünü belirterek, “İlk aşamada doktorunuz uyuşturucu krem sürer ve akabinde lazer atışları yapılır. Atışlarla buharlaşan deri yerini daha genç yeni bir dokuya bırakarak sarkmalar ortadan kaybolur ve daha sıkı göz kapaklarına sahip olursunuz” dediler.
Uzmanlar; “Plexr plazma enerjisi’nin en önemli avantajı cerrahi bir işlem değildir. Herhangi bir iz bırakmaz ve rahatsız edici bir görüntü bırakmaz. Uygulanan alnın gençleşmesini sağlar ve cildi yeniler. Anestezi almanız gerekmez yalnızca uyuşturucu krem sürülerek yapılır. Sarkan bölüm sıkı hale getirilir.” diye belirttiler.

Lütfen beğendiyseniz çevrenizle paylaşmayı unutmayın.