Göz Altında Oluşan Kırışıklarından Ve Torbalarından Kurtaran Yöntemler…

Yüzümüz biz insanoğlunun insanlarla muhatap olduğu ve insanların ilk dikkat çektiği organımızdır. Yüzümüz sürekli açık olduğundan fazlaca zararlı maddelerin etkisi altında kalmaktadır ve etki altında kalması yüzümüzün daha hızlıca yaşlanmasına neden olmaktadır. Coğrafi ve hava şartları rüzgârlı ve güneşli havalar, özellikle büyük şehirlerde havanın kirli olması yüzümüzün daha erken yaşlanmasına ve gözaltı torbaların oluşmasına neden olabilmektedir.

Siz değerli organik zamanı okurlarımız için yüzümüzde meydana gelen kırışıklıklar ve gözaltında oluşan torbacıklardan koruyabilecek yöntemler hazırladık. Hassas bir cilde sahipseniz bu yöntemleri kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışın. Sağlığınız bizim için çok önemlidir. Sağlığınıza zarar gelmesini istemeyiz.

Yöntemimiz; Kırışıklık Karşıtı Krem Hazırlamak

Yapacağımız bu krem sayesinde yüzümüz kırışıklardan kurtulacak ve gözaltı torbalarımız azalıp yok olacaktır. Bu kremimizin içeriğinde vitamin ve mineral bakımından bolca bulunmaktadır. Krem sayesinde yüzümüz nemli olacak ve ölü hücrelerimiz yenilenecektir.

Malzemelerimiz:

  • 4 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 2 yemek kadar yulaf ezmesi
  • 4 yemek kaşığı yoğurt
  • 4 dilim kabuğu soyulmuş salatalık

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri bir kap içerisine dökün ve krem gibi kıvam elde edene kadar iyice karıştırın. Kremi yüzümüze uygulamadan önce yüzümüzün temiz olduğundan emin olun ve yüzünüzü iyice temizleyin. Akabinde yüzünüze ve gözaltınıza masaj yaparak sürün. Göz kapaklarınıza da sürebilirsiniz. Yüz bölgemize sürdüğümüz kremi yaklaşık olarak 25 dakika tutun ve akabinde soğuk su ile yıkayın. Lütfen yıkarken sıcak su kullanmayın. Suyumuz soğuk olsun. Her gece bu kremi uygulayın ve kırışıkların zamanla azaldığının farkına varın.

Yöntemimiz Yaşlanma Karşıtı Krem Hazırlamak

Kuru bir cilde sahipseniz bu yöntemimiz tam size göre. Cildiniz kuru ve pul şeklinde dökülüyor ise cildinizin nem eksikliği var demektir. Öncelikle bol bol su için. Cildinizin nemli ve canlı olmasını istiyorsanız bu kremi kullanabilirsiniz.