Göz Altı Morluklarına Ev Yapımı Maske Tarifleri

Yorgunluk, düzensiz uyku, alkol, stres, sıkıntı vb. Bunlara benzer şeyler gözaltı morluklara neden oluyor. Siz değerli organik zamanı okurlarımıza böyle oluşan gözaltı morlukları için bazı alternatif maske tarifleri paylaşacağız. Bu maskelerin daha etkili olmasını istiyorsanız düzenli beslenmeye, uykunuzu almaya özen göstermeniz gerekiyor. Eğer göz altı morlukları sıkıntılı seviyedeyse bir cilt doktoruna gitmenizi tavsiye ederiz.

Buyurun şimdi gözaltı morluklarını gideren, kahve telvesinden yapabileceğiniz en tesirli maske tariflerini paylaşıyoruz!

1.Zerdeçal ve Kahve Maskesi

5 çay kaşığı Türk kahvesini şekersiz olarak pişirin ve buzdolabında soğuyana dek bekletin. Kahvenizi sabahtan hazırlayıp birkaç saat buzdolabında soğuttuktan sonra içerisine 1 tatlı kaşığı zerdeçal bırakın. Yuvarlak yüz pedini ikiye bölün, gözaltına koyduğunuzda gözünüzün şeklini alacak biçimde kesin. Petleri bu karışıma batırın, petler tamamen ıslandıktan sonra gözaltınıza yerleştirin Bir saat sonra su ile durulayın. Bu maskeyi kullanırken zerdeçal elinizi boyayabileceği için eldiven kullanabilirsiniz.

2.Kahve ve Hindistan Cevizi Yağı

Oranları 1’e1 olacak şekilde hazırlayın. Örneğin bir çay kaşığı kahve için bir çay kaşığı sıvı Hindistan cevizi yağı koyun. Bu maskeyi biraz fazla yapıp buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı gözaltınıza sürün. Ortalama 10 dakika sonra su ile güzelce durulayın. Gözünüze kaçmaması için çok dikkatli olun.

3.Gül Yaprakları ve Kahve

Bir tane gülün yapraklarını havanda ezin. Kâsenin içinde 2 yemek kaşığı soğuk yoğurt ve 3 yemek kaşığı Türk kahvesini karıştırın. Ardından ezdiğiniz gül yapraklarını bu karışıma koyun ve güzelce karıştırın. Göz altınına sürüp, 15-20 dakika bekletin. Ardından durulayın.

 

Lütfen beğendiyseniz paylaşmayı ve yorumlarınızı bekliyoruz. Kolay gelsin.