Gece Uykusundan Uyananlar Bu yazımız Tam Size Göre Lütfen Okuyun

Akşam işlerinizi bitirdiniz, uykunuz geldi ve uyudunuz. Peki, hangi saatte uyandınız. Uyandığınızda saate baktınız mı? Eğer geceleri sizde uyanıyorsanız uyandığınız anda saate bakın. Çünkü saat aralığı sizlerle ilgili bilgiler sunmaktadır. Bir nevi vücudumuz bize neler söylüyor bunları öğrenir ve uyanmamak için bu yöntemleri uygularız. Hangi saat aralığı bizlere neler söylüyor? Siz değerli organik zamanı okurlarımızı yazımızla baş başa bırakıyoruz.

 Akşam Saat 9 ile 11 Arası Uyanıyorsanız…

Akşamın ilk saatlerinde çok uykunuz geldi ve uyudunuz. Uyduktan hemen sonra uyandı iseniz, yani akşam saat 9 ile 11 arasında uyandı iseniz, sizler uykuya dalmanızda sorunlar yaşıyorsunuz. Bu durumdan kurtulmak ve uykuya dalmak için uyumadan en az 1 saat öncesinde elektronik aletlerle işimizi bitirmeliyiz. Yani tv, telefon ve tabletlerden uzak durmalıyız. Ayrıca uykuya geçmeden önce kitap okuyarak ve nefes egzersizleri yaparak kendimizi sakinleştirebiliriz. Yatağımıza gitmeden önce uyku hazırlıkları yaparak kendimizi uykuya uyumlu hale getirmeliyiz. Örneğin dişlerini fırçalamak, pijamaları giymek, ışıkları yatağa geçmeden çok önce söndürmek gibi.

Gece Saat 11 ile 1 Arasında Uyanıyorsanız…

Eğer ki sizlerde bu saatler arasında uyanıyorsanız, duygusal olarak mutsuz olduğunuz anlamına gelmektedir. Bu saatlerde enerjimizin safra kesesinden geçtiği saatlerdir.  Bu saatler arasında uyanmak istemiyor ve rahat uykunuzun olmasını istiyorsanız sizleri duygusal kötü hissettiren kişilerden uzak durmalısınız ya da bu kişileri affederek duygusal bir rahatlama sağlayabilirsiniz. Kısacası bu saat aralığında sürekli uyanmak hayatınızda halletmeniz gereken duygusal bir problem olduğuna işaret etmektedir.

Gece 1 ile 3 Arası Uyanıyorsanız…

Genellikle bu saatlerde uyanan insanlarda enerjilerini karaciğer almaktadır ve emmektedir ve bu durum sizin sinirli olmanıza neden olmaktadır. Sürekli olarak bu saat aralığında uyanıyorsanız yan enerjiniz yükseldiği için dengesiz bir ruh haline bürünürsünüz. Bu sorunu çözmek için uyumadan önce bir bardak soğuk su için. Bunun da ötesinde sorunu esaslı olarak çözebilmek için neden böyle hissettiğinize dair düşünmek zorundasınız. Kısacası bu saat aralığında uyanmak sinirli bir ruh haline geçiş yaptığınızı göstermektedir.

Gece Saat 3 ile 5 Arası Uyanıyorsanız…

Bu saat aralığında enerjiniz akciğerlerinizde dolaştığı için bu saatler arasında nefes darlığı çekebilirsiniz. Bu saatlerde sık sık uyanmak, hayat, yaşayış, geleceğiniz ve kader üzerine yoğun düşünceler içinde olduğunuzun kanıtıdır. Bu durumdan kurtulabilmek için hayatınızın akışıyla barış içinde olacak ruh halini bulmanız şarttır. Kendinizi rahatlatmalı, yürüyüşler yapmalı, yaşam kaygısını azaltmaya yönelik sosyal aktivitelere yönelmelisiniz.

Sabah 5 ile 7 Arası Uyanıyorsanız…

Sabah saat 5 ile 7 arasında uyanıyorsanız bu saatler enerjimizin bağırsaklarımızdan geçtiği andır. Bu saatlerde uyanmamak istiyorsanız uyumadan önce basit egzersizler yapabilirsiniz. Esneme hareketleri de olabilir. Bu saatlerde sık sık uyanıyorsanız sindirim ve boşaltım sistemlerinizde de sıkıntılarınız olabilir.

Evet değerli okurlarımız sizlere şimdiden bölünmeyen bir uykular dileriz. İnşallah geceleri uykunuz bölünmeden uyursunuz. Sizden rica etsek bu yazımızı paylaşır mısınız? Teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.