Evinizdeki Sineklerden 1 Dakikada Kurtulun

Özellikle yaz mevsiminde pencereler açık olmadan oturmak imkansız gibidir. Klimanız olsa bile devamlı açık tutmak hem sağlığınızı olumsuz etkiler hem de elektrik faturasını ciddi bir şekilde arttırır. Daha başka zararlarından bahsetmiyoruz bile.

Merek ediyorsunuz biliyorum. Sivrisineklerden kurtulmanın ve tertemiz rüzgar esintisini yüzünüzde hissetmenin bir yolu artık var. Hem pahalı kimyasallar kullanmadan hem de saatlerce evinizi terk edip başka bir yerde zorunda kalmadan.

Tamamı doğal malzemeler kullanarak evinizi sivrisineklerden temizleyebilirsiniz ve bunun yanında bulunduğunuz ortamı aydınlatabilirsiniz.

Nasıl Mı?

Bir tane limonu daireler halinde kesin ve bir kavanoza alın, ardından kavanozun içine taze olarak biberiye ve fesleğen yaprakları ekleyin. Birkaç damla limon otu yağı damlatın.

Limon otu yağı en bilinen böcek kovucu yağdır. Karışım onsuz eksik kalır diyebiliriz.

Bu karışımın üzerini bir iki parmak geçecek şekilde su doldurun ve suyun üzerine bir mum yerleştirin.

Merak etmenize gerek yok çünkü mum su üzerinde kalacak ve yanmaya devam edecektir.

İçinde bulunduğunuz ortam oda da olsa, balkon da olsa etrafı harika bir koku kaplayacak ve bu koku sayesinde siz evinize başka bir ahenk katarken, sivrisineklerden de kurtulmuş olacaksınız. Farklı bir koku olsun isterseniz karışıma lavanta da ekleyebilirsiniz.