Evinizde Tuzu Kullanabileceğiniz 4 Farklı Yol

Evinizde sürekli olarak tuz bulundurmanız gerektiğini siz değerli organik zamanı okurlarımıza anlatacağız. Tuz herkesin mutfağında olmazsa olmaz gıdalardandır. Kimi normal tuz kullanırken kimileri deniz tuzunu öğütücü ile kullanır. Özellikle yemekler için kullanılan tuzu bu yazımızdan sonra çok değişik yerlerde kullanabileceksiniz. Hem faydalı hem de ucuz olan tuz bütün kimyasallardan çok daha kullanışlıdır.

1.Yumurta Lekesi

Lezzetli bir kahvaltı hazırlarken kırılan yumurtalar tam bir hayal kırıklığı olur. Artık yapışkan yumurtayı temizlemek zor değil. Yumurtanın döküldüğü yere bir miktar tuz dökün ve bekleyin. Ardından bir peçete ile yumurtayı temizleyin.

2.Ateş Sıçraması

Yemek yaparken yağın ateşe sıçraması ile mutfağınız alevlenir. Bu vaziyette ateşin üzerine su dökmek kesinlikle yapmamanız gereken bir iştir.

Bunu yapmak yerine alev olan yere bol şekilde tuz dökerek alevi söndürebilirsiniz.

3.Tıkalı Lavabo

Zaman geçtikçe lavabolarda kıllar birikir ve tıkanmalara sebep olur. Bu durumlarda tıkanma yalnızca üst tarafta da olabilir yahut alt taraflara inip boruları da tıkamış olabilir. Bu gibi haller için hazırlayabileceğiniz bir karışırım var. Yarım çay bardağı kabartma tozu ile yarım çay bardağı tuzu karıştırın. Tıkanan lavabonun üzerine dökün ve ardından bir su bardağı sirke aktarın. Önce köpürecektir ama akabinde lavabo açılacaktır.

5.Karınca

Yaz aylarında her ne kadar hoşlanmasak da evimize gelen küçük misafirlere mâni olamayız. Karıncalara zarar vermeden onları evden çıkarmak için yuvalarının önüne tuz bırakın. Bu durumdan hoşlanmayıp evden gideceklerdir.

Lütfen faydalı bulduysanız arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin. Kolay gelsin.