Evinizde Kirli Paslı Çıkmayan Kirler Mi Var?

Değerli okurlarımız karbonatı duymuşsunuzdur. Karbonat nerdeyse evimizde hemen hemen her yerde kullanırız. Kek yaparken yada evimizi temizlerken ihtiyaç duyarız. Karbonat dünyadaki en ucuz alternatif sağlık malzemesidir. Annelerimizin öğrettiği ekmeği kabartmak ve buzdolabı kokusunu önlemek için kullanılan karbonatın, aslında pek çok temizlik alanında kullanılabileceğini biliyor muydunuz?

Eski Mısırlılar sabun olarak karbonata benzer bir bileşik kullanırlardı. Bu madde antiseptik, antifungal(mantara karşı) ve vücutta oluşan hafif pullanmayı gidericidir.

Günlük hayatta kahve fincanında oluşan lekeleri yok eder ve buzdolabına koyduğumuz bir kap karbonat oluşan kötü kokuları emerek ortadan kaldırır. Ayrıca mide ağrısı rahatlatmak için olarak tüketilebiliyor.

Limon da aynı karbonat gibi temizlik alanında çok etkili bir malzeme olarak kullanılıyor. Limon çok güçlü asitlere sahiptir. Evimizde kimyasal madde kullanmadan temizlik yapmak istiyorsak iki malzememiz bize gerekmektedir. Bunlar karbonat ve limondur.

Karbonat Ve Limon Nasıl Uygulanır?

Evimizde bulunan her türlü lekeyi, kiri, pası çıkartmak için limonu ortadan ikiye ayırın ve limonun yarısını karbonata batırın. Lekeli kirli, temizlenecek yeri bununla silin. Müthiş bir temizlik malzemesidir. Karbonat da limon da zorlu lekeleri kirleri anında çıkarır. Kimyasal temizlik malzemelerini kullanmak yerine bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Evinizde bu yöntemi deneyip sonuçlarını gördükten sonra bu yazımızı paylaşır mısınız? Teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.