Evimizde Bulunan Antibiyotikler

Uzmanlar “Sağlıklı beslenmeyen kişilerde vücut direnci düşer ve hastalıklara karşı savunmasız hale gelir. Vücut direncini yüksek tutmak ve gribe karşı savunma oluşturmak için, bazı gıdaları tüketmek önemlidir.

Çokça faydası bulunan beyaz ve yeşil çay, kuvvetli antioksidan özelliği sayesinde alternatif bir virüs düşmanı ve bağışıklık kuvvetlendiricidir. İyi bir başka antibiyotik de soğan ve sarımsaktır. ” diye belirttiler.

yeşil çayın faydaları

Evimizdeki Antibiyotikler

Griple mücadelede yenen gıdaların gayet önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar;

“Grip, bilhassa kış mevsiminde oldukça yaygın olarak rastlanan, bebek, yaşlı ve bağışıklık sistemi güçsüz olan kişilerde hafife alınamayacak kadar önemli virüs kaynaklı bir hastalıktır. Grip virüsü devamlı yapısal değişimlere uğradığı için insanlara defalarca bulaşabilen bir virüstür.

A, B ve C olarak adlandırılan 3 tip grip virüsü mevcuttur. Ama gripte etkili olanlar A ve B tipleridir. Grip, bilindiği gibi bulaşıcıdır ve buna bağlı olarak en çok görülen salgın hastalıklar arasında yer alır. Kış aylarında soğuk havalara karşı uyum sağlamak için vücudumuz daha çok enerji harcar. Sağlıklı beslenmeyen insanlarda bu ihtiyaç karşılanmak istendiğinde vücut direnci düşer ve insan hastalıklara karşı savunmasız olur. Vücut direncini arttırmak ve gribe karşı savunma oluşturmak için, bazı gıda ürünlerini tüketmek önemlidir.

Yemeklerle birlikte saplarıyla beraber yenen 5-10 dal maydanoz ise, kişinin günlük C vitamini gereksiniminin üçte birini, beta-karoten ihtiyacının ise yüzde 10’unu karşılar” diye belirttiler.

Balığın gribe karşı etkili olduğunu belirten uzmanlar; “Omega 3 yağ asitleri ve zengin içeriği ile bağışıklık sistemini kuvvetlendirici özelliği bulunan balığın haftada 2-3 defa tüketilmesi lazımdır.

Kuvvetli antioksidan vitaminler içeren fındık, ceviz ve badem üçlüsünün düzgün tüketimi bağışıklık sistemini güçlendirir.

Genellikle suyunu sıkarak içtiğimiz, bağışıklık sistemini kuvvetlendiren, yenilmesi zahmetli olması sebebiyle yemeğe erindiğimiz meyve nar. Nar kabuğuna yakın beyaz kısımlarıyla beraber tüketilmelidir. Narın içeriğinde bulunan polifenolik bileşikler ve nara kırmızı rengini veren antosiyaninler, antioksidan özelliğiyle bağışıklık sistemini kuvvetlendirici özelliğe sahiptir.

adaçayı nasıl kullanılır

Antioksidan bakımından zengin olan adaçayı, soğuk algınlığı nefes darlığı, öksürük ve astım gibi rahatsızlıklara fayda sağlar. Adaçayı ağız ve boğazda bulunan enfeksiyon ve iltihaplarda da gayet yararlıdır” diye belirttiler.

Lütfen beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Şifa olsun.