Evde Kendi Rimelinizi Kendiniz Yapın

Kozmetik ürünlerin içerisinde bulunan onlarca kimyasal güzelliğinize katkıda bulunuyor gibi gözükse de aslında uzun vadede cildinizin erken yaşlanmasına sebep oluyor. Kimyasal malzemelerin zararı emin olun ki yararından çoktur. Evinizde bulunan malzemeleri kullanarak kendi makyaj malzemelerinizi yapmanız ve zararlı kimyasallardan uzak durmanız hiç de zor değil.

Bu konumuzda size kendi maskaranızı nasıl yapacağınızı anlatacağız.  İnternette bulunan  tariflerden bazıları çabuk dağılıyor ve bu sebeple kullanıcılar tarafından güvenilmiyor ancak bizim tariflerimiz oldukça güvenilir ve tüm dünyadan on binlerce kullanıcıdan tam not aldı.

İşte evde kendi maskaranızı yapmanız için gereken malzemeler

  • 2 yemek kaşığı Hindistancevizi yağı
  • 1 yemek kaşığı Shea yağı
  • Yarım yemek kaşığı balmumu
  • Yarım yemek kaşığı aktif kömür

Hazırlanışı

Küçük bir tavada hindistancevizi, shea yağı ve balmumunu ısıtın ve tamamen eriyene kadar karıştırın. Tüm malzemeler eridiğinde aktif kömürü ekleyin ve biten maskara tüpünüzün içerisine doldurun.

Ev yapımı maskaramız hem yaz aylarında akarak sizi sıkıntıya sokmayacak hem de kolayca temizlenecek.

2. Maskara (Rimel) Tarifi ( Favorimiz )

Malzemeler

  • 1 yumurta sarısı
  • 1 yemek kaşığı aktif kömür

Hazırlanışı

Yumurta sarısı ve aktif kömürü iyice karıştırın ve biten maskara tüpünüze hazırladığımız karışımı yerleştirin. Buzdolabında saklayın ve sadece kirpiklerinize uygulayın. Bu maskaramız sadece 1 hafta dayanacak o sebeple her hafta yenilemeyi ihmal etmeyin.