Evde Kendi Mucize İçeceğinizi Sadece 5 Dakikada Hazırlayın

Eskiden ev yapımı tabiri çokça kullanılmazdı. Çünkü hemen hemen herkes kendi yiyeceğini ve içeceğini kendisi üretirdi, ama günümüzde böyle mi. Hazır yiyecek ve özellikle içeceklerin içinde kim bilir neler var neler. Evde kendimiz yaptığımız içecekler kendimize ve ailemize avantaj sağlamaktadır. Bunlardan bazıları, hiçbir yapay maddeye maruz kalmamanız, zevkinize ve ihtiyacınıza göre her şeyi düzenleyebilmenizdir. Ayrıca cebinize de daha az zarar vereceğini söylemek zorundayız.

Vereceğimiz içecek tarifinde, vücudunuz hastalıklara karşı daha dirençli olacak, vücudunuz hiç olmadığı kadar vitamin ve minerale doyacak, daha az açlık hissedecek ve daha enerjik olacaksınız. Bu faydalarına yanında, içerdiği malzemeler lif bakımından zengin olduğundan sindirim sisteminizi de rahatlatacaktır.

İçeceğimiz için gerekli olan malzemelerimiz.

4 adet Portakal

1 adet Pancar

2 adet Havuç

İsteğe bağlı: 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı:

Tüm malzemelerimizin kabuğunu güzelce soyuyoruz ve suyunu katı meyve sıkacağı veya blender yardımıyla çıkartın ve afiyetle tüketin. Eğer tatsız gelirse bir yemek kaşığı balı ekleyebilirsiniz. Lütfen şeker kullanmayın. Hazırladığınız gibi tüketmeyi ihmal etmeyin!

Birkaç gün içerisinde faydaları hissedecek ve kendinizle gurur duyacaksınız. Tüm yakınlarınızla güvenle paylaşabilir ve daha sağlıklı bir hayata kavuşabilirsiniz.