Ev Yapımı Öksürük Şurubu

Merhaba değerli okurlarımız, bugün sizler için evinizde basit malzemelerle yapabileceğiniz öksürük şurubu tarifi hazırladık. İnşallah bu tariften sonra öksürükleriniz kesilecek ve geçecektir. Eğer kronikleşmiş bir öksürüğünüz var ise mutlaka doktora gidiniz. Eğer öksürüğünüz geçmiyor ise bu doğal yöntemimizi deneyebilirsiniz. Havaların soğuması ile birlikte hastalıklarda artmaya başladı. Özellikle kış ayı hastalığı olan grip ve soğuk algınlığı çok bulaşıcı bir hastalıktır. Eğer yakınlarınızda veya iş yerinizde grip vakasına bulaşmış, öksüren birisi var ise bunun size de geçmesi an meselesidir. Temennimiz sağlığınızın yerinde olması ve hastalığınızın olmamasıdır. Evimizde kendimizin yapabileceği öksürük şurubu için;

Malzemelerimiz.

1 adet kuru soğan

1 adet limon

1 su dezenfekte edilmiş su

5 yemek kaşığı süzme bal

1 diş sarımsak

1 tatlı kaşığı tarçın

2 çay kaşığı zencefil

Hazırlanışı.

Öncelikle Soğanı ve sarımsağı küp şeklinde doğrayıp, kavanozun içine koyun. Üstüne 1 su bardağı suyu ilave edip, soğanın suyunu salması için kavanozun kapağını kapatıp 1-2 saat bekletin.

Kavanozu iyice karıştırıp süzgeç yardımıyla süzüp suyunu başka bir kavanoza alın. Balı ve limonun suyunu sıkıp kavanozdaki suya ilave edin. Üzerine zencefil ve tarçını ekleyip iyice karıştırın. Tamamen doğal yollarla hazırlamış olduğumuz öksürük şurubumuz hazır.

Nasıl Kullanılır?

Hastalığa yakalandınız ve öksürmeye başladığınızda, hazırladığımız şuruptan çocuklara günde 1 tatlı kaşığı, büyüklere ise 1 yemek kaşığı verebilirsiniz. İçeriğinde bal bulunduğundan 1 yaş altında çocuklarınıza vermeyiniz. İnşallah Allah ın izniyle öksürüklerinizden kurtulacaksınız ve rahatlayacaksınız.

Değerli okurlarımız bu yazımızı sevdikleriniz ve dostlarınız ile paylaşır mısınız? Teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.