Enginar Yaprağının Mucizevi Faydaları

Günümüzde artık sıkça doğal yiyecekler, organik gıdalar gibi kelimeleri sıklıkla duymaya başladık. Yaklaşık 20-30 yıl öncesinde böyle kelimler kullanılmazdı. Çünkü Herşey doğaldı. Katkı maddeli yiyecekler çok azdı. Ama şimdi öylemi nerdeyse tüm yiyecek ve içecekler katkı maddeleri ile dolu. Günümüzde hazır yiyecekler ve nişastadan elde edilen şekerden dolayı en çok artan rahatsızlıkların başında Karaciğer rahatsızlıkları safra kesesi gelmektedir. Bu rahatsızlıkları önlemek için çok basit bir yöntemimiz var. Bu yöntemde kullanacağımız harika bir sebzemiz bulunmaktadır. Bu sebzemiz ise enginardır. Belki sıklıkla tüketmiyoruz ama karaciğerimiz için bulunmaz bir nimettir.

Enginar Çayı Nasıl Yapılır?

1 tatlı kaşığı kurutulmuş enginar yaprağı, 1 bardak su ile 5 dakika kaynatarak ağzı kapalı olarak 10 dakikada demlenmesini bekliyoruz.  Bu Çayı her gün yemeklerden 1 saat önce tüketiyoruz.

Enginar yapraklarını aktarlardan bulabilirsiniz.

Kurutmak için yaprakları güzelce yıkadıktan sonra temiz bir yere serip kuruduğundan emin olduktan sonra kavanozda saklayınız.

enginar sirkesi zayıflatırmı

Enginar Yaprağının Faydaları

Enginar sindirim sistemini harika bir şekilde çalıştırır bu yüzden kabızlık, mide ağrısı, mide ekşimesi, bağırsakları yumuşatır, idrar söktürücüdür.

Karaciğer fonksiyonlarını arttırarak toksinleri vücuttan hızlıca arttırır.

İçeriğindeki sinarin maddesi, karaciğer ve safra kesesinde biriken zararlı maddelerin vücuttan dışarı atılmasına yardımcı olur.

Kolesterolü ve trigliseridi düşürür.

Bağırsakları yumuşatır.

İdrar söktürür.

Sizlerde aktarlardan satın alarak isterseniz çayını isterseniz yemeğinin yaparak tüketebilirsiniz. Unutmayın ne yerseniz yiyin ama doğal olanını yiyin ve tüketin. Sağlığımız için katkılı maddeler tüketmeyin. Sabırla yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.