El Temizliğinde Kokusuz, Renksiz Ve Kalıp Sabun Kullanın

defne sabununun faydalır

El temizliğine daha fazla dikkat ettiğimiz bu günlerde, kullanmış olduğumuz bazı sabun çeşitleri ciltle ilgili problemler ortaya çıkarabilmektedir.

Sıvı sabunlar içerisine eklenen koku katkıları ve kimyasallar ciltte alerjik sorunlara cilt kuruluklarına neden olabilmektedir. Bu nedenle el temizliğinde kokusuz ve renksiz kalıp sabunları kullanılması daha sağlıklıdır. Bu tür sabunları kullandıktan sonra kullanacağınız nemlendiriciler ile hem cilt kuruluğunun önüne geçmiş olursunuz hemde egzama benzeri cilt problemlerinin önüne geçmiş olursunuz.

Markasını Bilmediğiniz Merdiven Altı Ürünlerden Uzak Durun

Cilt temizlik ürünlerinde merdiven altı ve markasız ürünleri kullanmamalısınız. Ancak bu pahalı ürün kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Normal fiyatlarda çok kaliteli ürünlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yaşamakta olduğunuz bir cilt probleminiz varsa kullanacağınız temizlik ürünleri ve nemlendirici kremler için doktorunuzdan öneri alabilirsiniz.

Çamaşır Suyu Kullanımına Dikkat Edin

Hepimiz kendimizi virüslerden ve bakterilerden korumaya çalışıyoruz. Ancak hiç bir zaman aşırıya kaçmamak gerekir. Özellikle çamaşır suyu kullanımında ciltle temas etmemesine dikkat etmeliyiz. Ve kesinlikle cilt temixliğinde kullanmamalıyız. Çamaşır sularının ciltle teması ciddi tahrişlere ve cilt sorunlarına yol açmaktadır. Dışarıdan eve geldiğinizde kullanacağınız kokusuz ve renksiz sabun ve dezenfektan el temizliğiniz için yeterli olacaktır.

Ev temizliğinde kullanacağınız çamaşır sularını mutlaka sulandırarak kullanınız.

Ellerinizi Mutlaka Nemlendirin

Sürekli olarak ellerin yıkanması ellerin hassas hale gelmesine ve kurumasına neden olmaktadır. Başka cilt hastalarına sebep olmamak ve cildinizi korumak için düzenli olarak nemlendirici kullanınız. Alacağınız bu tedbirler sizin hastaneye gitme olasılığınızı düşürecek ve sizi dışardaki mikroplara karşı koruyacaktır.