Egzamadan Kurtaran En İyi Doğal Tedavi

Oldukça lezzetli bir meyve olmasının yanı sıra, dut denilince akla pekmez ve tatlı faydaları gelir. Toplaması biraz zahmetli olsa da, tüm bu çabaya değecek yorgunluğumuzu unutturacak bir karışım tavsiye ediyoruz. Egzamaya ne iyi gelir diyecekseniz cevabı işte tam burada.

Dutun onlarca faydasının yanında bilinen bir özelliği de egzama karşıtı özelliğidir. Bilindiği gibi egzama derideki mikro organizmalar veya psikolojik etkiler sonucu ortaya çıkan ve geçmeyen kaşıntılardır.

Ara sıra gider ve geri gelirler. Her ne kadar kurtulmak isteseniz de tüm ilaçlar ancak egzamayı yatıştırmaya yarar. Size vereceğimiz tarif ile egzamadan sonsuza kadar kurtulabilirsiniz. Size lazım olan yarım litre klorsuz su ve bir avuç beyaz kuru dut.

Uygun bir kapta Suyu kaynatın ve kuru dutları içine atın. 6-7 dakika sonra altını kapatın ve soğumaya bırakın. Kap tutulabilecek kadar soğuduğunda egzamalı bölgeyi kabın içine yerleştirin. Eğer kaba giremeyecek bir bölgedeyse bir parça pamuğu karışıma batırıp egzamalı yerin üzerine bant yardımıyla tutturabilirsiniz. 10 dakika bekletmeniz kafi olacaktır.

Haftada 3 kere, 2 hafta boyunca uyguladığınız takdirde, egzamalarınız yavaş yavaş kaybolacaktır. Her uyguladığınızda tarifi tekrarlamanız gerektiğini hatırlatalım. Soğumuş karışımı daha sonra kullanmayın. Aksi bir durumda yada egzamanın türü inatçıysa, bir cilt uzmanından yardım almanızı tavsiye ediyoruz.