Dolabınızda Duran Sirkenin Nelere İyi Geldiğini Görünce Çok Şaşıracaksınız

Dolabınızda Duran Sirkenin Nelere İyi Geldiğini Görünce Çok Şaşıracaksınız

Sirkenin adını duyunca hemen aklınıza enva çeşit salata geliyor olabilir. Fakat artık bunu biraz değiştirmenin zamanı geldi. Sirkenin faydaları saymakla bitmiyor!

Beyaz Sirke

İpeksi Saçlar

Reklamlarda sürekli duyuyoruz “ipeksi saçlar” diye. Buna sahip olmak içinse yapmanız gereken tek şey bir ölçek sirkeyle iki ölçek suyu karıştırıp tüm saçlarınıza sürmek. 10 dakika beklemeniz kâfidir.

Sigara Kokusu

Elinizdeki sigara kokusundan kurtulmak için yapmanız gereken tek şey bir kaseye beyaz sirkeyi koyup nerede koku varsa oraya sürmek ve biraz bekletmek.

Daha Kalıcı Ojeler

Ojenin ilk katını sürmeden önce bir bardağın yarısı kadar sirkeye parmaklarınızı daldırıp 10 dakika bekletin. Ardından ojeyi sürün. Ojenin uzun süre kaldığını fark edeceksiniz.

Işıl Işıl Banyolar

Sirkenin beyazlatıcı ve anti bakteriyel özelliğinden faydalanın. Bir ölçek sirkeyle iki ölçek suyu karıştırdıktan sonra bunu spreyle temizlenmesini istediğiniz kısma sürün. Her yer parlayacaktır!

Halılar Ve Zemin

1 bardak sirke ve 2 litre sıcak suyu karıştırın. Halıları temizlemek için önce sirkeyi sonra da az bir miktar deterjan uygulayın. Kurumaya bırakın sonuç mükemmel!

Elma Sirkesi

Yaşlılık Lekelerini Temizleyin

Ölü hücreleri yok etmenizi ve cildinizin yeni ve daha genç görünmesini de elma sirkesiyle sağlayabilirsiniz. Bir yemek kaşığı elma sirkesini yarım bardak suyun içine koyun ve bunu da pamuk ile cildinize sürün. 30 dakika cildinizde beklemesi kâfidir.

Akne Ve Sivilcelerle Savaşın

Cildinizi yağdan arındıran elma sirkesi, ayrıca nefes almasına da yardımcı olur.

Cilt Tonunu Ayarlar

1 yemek kaşığı sirke ve 2 bardak suyla bir pamuğu nemlendirin. Temiz ve kuru cildinize, göz çevresinden uzak tutarak sürün. Bunu her yatmadan önce tekrar deneyin.

Sinek Isırıklarından Kurtulun

Elma sirkesinin yarayı iyileştirici ve anti bakteriyel bir özelliği var. Bunun için kaşınmayı durdurucu olarak da kullanabilirsiniz.

Kepeklere Son

Bir bardağın çeyreği kadar elma sirkesini yine bir bardağın çeyreği kadar suyla karıştırıp bir sprey kutusuna aktarın. Daha sonra saçınıza bu spreyi uygulayın ve 15 dakika saçınızda bekletin. Ayrıca kullandığınız şampuana da az miktarda sirke ekleyebilirsiniz.

  • Tüm bu anlattıklarımızla ilgili bilmeniz gerekenler:
  • Hiçbir zaman sirkeyi doğrudan uygulamayın, suyla seyreltin.
  • Yüzünüze uygulamadan önce, alerjiniz olup olmadığına özen gösterin.
  • Doğrudan güneş ışığına sirkenin temas etmesini engellemek için tüm bu işlemleri gece yapmaya dikkat edin.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.