Doğal Yollarla Kendi Fondöteninizi Yapın

Çoğu insan doğal kozmetik ürünlerini tercih etmektedir. Bu ürünler birçok kişiyi fondöten de dahil birçok kozmetik ürünü evde kendi yöntemleriyle yapmaya yönlendirir. Gayet basit ve ekonomik malzemelerle siz de doğal yollarla kendi fondöteninizi yapın tüm sorunlarınızdan kurtulun.  Fondöteninizi yapmak için kakao tozu ve tarçın gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı kakao tozu,
  • Çeyrek su bardağı mısır nişastası, ararot unu da olur.
  • Çay kaşığının ucu kadar Hindistan cevizi yağı,
  • Yarım yemek kaşığı tarçın,
  • 1 yemek kaşığı kil (bentonit)
  • 10 damla E vitamini
  • Esansiyel yağlardan da 10 damla ekleyerek tamamını karıştırabilirsiniz. Bu şekilde hazırladığınız fondöten tamamen doğal ürünlerle yapılmış olup, her zaman kullanabileceğiniz doğal içerikli bir ürün olacaktır.

Rengin daha koyu bir hale gelmesi için biraz daha fazla kakao ve tarçın atabilirsiniz. Rengi koyu gelirse şayet içine ararot unu ekleyebilirsiniz.

Allık Yapımı

Evde allık yapmak istediğinizde de nişasta, toz kakao ve tarçın işinizi görecektir. Bunun için her tüm malzemeleri karıştırın, istediğiniz tonu elde edene kadar devam edin, sonrasında ağzı kapalı bir kapta saklayabilirsiniz.

Ev Yapımı Kozmetik Ürünleri

Ev yapımı kozmetik ürünlerinin kullanımı konusunda gerekli olan malzemeleri kullanıp kozmetik ürünler yapsanız dahi sonuç istediğiniz gibi olmayabilir. Çünkü kimyasal maddeler ve boyalar kullanılmazsa istediğiniz rengi tutturamayabilirsiniz. Bunun için sonuç istediğiniz gibi olmayabilir. Birçok kişi ev yapımı makyaj malzemesi yapıp bir daha kullanmaz. Bundan dolayı deneyip memnun kalırsanız tercih edebilirsiniz.

Kimyasal Olmayan Makyaj Malzemeleri Bulmak

Kimyasal olmayan makyaj malzemelerinde de az da olsa kimyasal içerik bulunur. Bu ürünler dermokozmetik ürünler ve mineralli makyaj malzemeleridir. Bundan dolayı kimyasal ve ucuz ürünler yerine bu ürünleri tercih ederseniz daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

Her daim ekonomik bir şekilde alışveriş yapan kişilerdenseniz, kozmetik marketlerdeki ürünleri tercih edebilirsiniz. Fakat onun dışında ürün seçecekseniz, doğal makyaj malzemeleri tercih edebilirsiniz. Özellikle kimyasal olmayan ürünleri tercih ederek daha sağlıklı bir şekilde cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Birde insanın sade olması ve temizliğine dikkat etmesi en önemli güzelliktir zaten. Sağlıcakla kalın.