Dizleri İyileştiriyor, Kemikleri Yeniden Doğmuş Gibi Yapıyor

Eklem ve kemik ağrıları günümüzün en çok karşılaşılan rahatsızlıkları arasında yer almaktadır. Hayat fonksiyonlarını tam olarak etkilemese de, ağrılı süreçleri sebebiyle kişinin gündelik işlerini yaparken zorlanmasına neden olmaktadır.

Bilek, omuz, bel veya boyun, diz eklemleri gibi yerlerde oluşan rahatsızlıklar oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken rahatsızlıkların başında gelmektedir.

Eklem ağrılarına zamanında müdahale edilmediği ve başıboş bırakıldığında ağrılarınız zamanla artar ve sizlerin yaşam kalitenizi olumsuz etkiler. Eklem ağrılarının belirtisi ise başlarda ara sıra olurken zamanla şiddetini ve sıklığını arttırmaktadır.

Eklem Ağrılarının Diğer Belirtileri;

Kişide hareket bozuklukları sorunu ortaya çıkar.

Eklemlerde şişlik ve sertlik gibi sorunlar meydana gelir.

Hareketlerde yapamama sorunu ortaya çıkar.

Eklem ağrıları için bitkisel kür! Eklem ağrıları tedavisi konusunda çok sık uygulanan ve günümüzde tercih edilen limon kabuğu kürü, bu ağrıları kalıcı olarak dindirmenizde aktif bir rol oynamaktadır. Kolay hazırlanabilen ve aktardan temin edeceğiniz malzemeler ile kullanımına başlayacağınız bu kürü siz değerli organik zamanı okuyucularımızın beğenisine sunuyoruz.

Limon Kabuğu kürü için Gerekli Malzemelerimiz;

Organik ve doğal zeytinyağı

2 adet limon

Okaliptüs yaprakları

Cam kavanoz

Temiz sargı bezi.

Hazırlanışı:

Limon kabuklarını soyun ve bir kavanoz içerisine koyun. Daha sonrasında kabukları tamamen kaplayacak kadar zeytinyağı ekleyin. İçerisine okaliptüs yapraklarını koyun.

Kavanozun ağzını sıkıca kapatın ve elde ettiğiniz karışımı 14 gün boyunca bekletin. 2 hafta geçtikten sonra karışımı sargı bezinin üzerine dökün ve ağrı olan bölgelere yerleştirin. Her gece bu tedaviyi uygulayarak ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Diğer Tedavi Yöntemleri! Eklem ağrıları tedavisinde kullanılan birçok yöntem mevcuttur. Bunlar arasında ise uzun yıllardan bu yana limon tedavisi olarak adlandırılan ve üst kısımda kürüyle alakalı bilgiler ulaştırdığımız tedavi yöntemi mevcut.

Ek olarak sizlere eklem ağrılarınızı dindirecek ve kalıcı çözümler ulaştıracak bazı yöntem ve tedavi süreçlerinden de bahsedeceğiz.

Akupunktur Tedavisi: Genel olarak bu tedavi yöntemi Eklem ağrıları tedavisi hususunda çok sık tercih edilmektedir. 2 farklı yöntem olarak kullanılmaktadır. Geleneksel akupunktur olarak adlandırılan tedavi yönteminin yanı sıra şok tedavisi olarak da tercih edilmektedir.

Eklem ağrılarının şiddeti ve durumlarına göre değişim gösteren bu 2 tedavi yöntemi için en nihai kararı doktorunuz verecektir.

Kaplıca Tedavisi: Ülkemizde kaplıcalar, Eklem ağrıları tedavisi adı altında çok sık tercih edilen bir yöntem olarak görülmektedir.

İçerisinde yer alan ısı ve mineral sularının etkisiyle beraber eklem ağrılarına iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kaplıcaların içerisinde yer alan basıncın etkisiyle beraber eklem ağrılarının tamamen ortadan kaldırıldığı gözlemlenmiştir. Türkiye nin hemen hemen her yerinde kaplıcaları görmek ve bulmak mümkün! Kaplıcalara giderek te rahatlama sağlayabilirsiniz. Değerli okurlarımız yakın çevrenizde de eklem ve kemik ağrısı çeken yakınlarınız varsa bu yazımızı paylaşarak onlarında bu ağrılardan kurtulmasına vesile olabilirsiniz. Teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.