Diyet Yapmadan Kilo Vermenin Yollarını Siz Hala Öğrenmediniz Mi?

Günümüzün tüm verimli vaktinde işlerimizde oluyoruz ve kendimize ayıracağımız vakti ya uykumuzdan ya da sosyal hayatımızdan vermek zorunda kalıyoruz ve bu süre zarfında spor, diyet gibi can sıkıcı işlere bulaşmamak için her zaman bir bahane buluyoruz fakat yine de vermek istediğimiz kilolarımız var. Kilo vermek disiplin işi. Ama bu demek değil ki koşu bantlarının tepesinden inmeyeceksiniz, kalori hesabı yapmadan bir gram yemeyeceksiniz. Fazlalıklarınızı atmanın daha basit yolları var. Hal böyle olunca işin içine biz giriyoruz. Bu içeriğimizde size spor yapmak veya aç kalmanız gerekmeden nasıl kilo verebileceğinizi anlatan yöntemler paylaşacağız. Zor sanıyorsanız yanılıyorsunuz! Sadece birkaç basit değişiklik sizi istediğiniz kiloya kolayca ulaştıracaktır.

Sizde bu yöntemlerden faydalanmak istiyorsanız, bu içeriğimizi sonuna kadar okuyun.

Daha Fazla Su İçin

Sadece yeterli su içmek bile metabolizmanızı hızlandıracağı ve sindirim işlemini kolaylaştıracağından kilo verme sürecini hızlandırır. Gün içinde her zaman bir şişe su taşımak ve gün içinde içtiğiniz diğer içecekler yerine suyu tercih ederseniz bu harika bir ilk adım olacaktır. Özellikle alkol ve kahve tüketiyorsanız, vücudunuz gereğinden fazla susuz kalıyor demektir. Özelliklede yemeğe başlamadan 1 bardak su içmemiz daha az yemek yememize neden olmaktadır.

Beslenme Düzeninizde Küçük Değişiklikler Yapın

Muhtemelen yemeklerinizi oldukça düzensiz yiyorsunuz ve bu sebeple vücudunuz ne zaman besleneceğini tahmin edemiyor ve yağ depoluyor. Bundan kaçınmak için öğünlerinizi belli saat aralıklarında yemeye dikkat edin ve atıştırmalıklarınızı mümkün olduğunca çiğ kuru yemiş, karadut, böğürtlen, dut kurusu, yoğurt gibi sağlıklı gıdalardan seçin ve kısa bir sürede istediğiniz forma kavuşun.

Aktif Bir Hobiye Sahip Olun

Evet biliyoruz egzersiz yapmaya vaktiniz yok. Sizden tek ricamız aktif olabileceğiniz bir hobi olması. Dağ yürüyüşü, bisiklet, kampçılık gibi hem hafta sonlarını renklendirecek hem de vücudunuzu aktif tutması yeterli olacaktır.

Kahve İçin

Kalorilerden daha hızlı kurtulmak için kahveden daha iyi bir içecek düşünülemez. Tabi ki abartıp bütün günü kahve içerek geçirmenizden bahsetmiyoruz. Günde 2 – 3 bardak yeterli olacaktır.

Uykunuzu Düzene Sokun

Uykunuzu güzel alırsanız, gün içinde çok fazla atıştırmaya ihtiyaç duymazsınız. İyi bir gece uykusu vücuda ihtiyacı olan tüm enerjiyi sağlar. Bölünmeyen en az 7 saatlik dinlendirici bir uyku uyumanıza engel olan tüm sebepleri hayatınızdan çıkarmalısınız.

Öğünleriniz arasına sağlıklı bir atıştırmalık öğün koymanızı tavsiye ediyoruz. Sık çalışan metabolizmanız hızlanacak ve arzuladığınız kiloya ulaşacaksınız.

Yüksek Proteinli Atıştırmalıklar Ve Lifli Yiyecekler Tüketin

Atıştırma vakti geldiğinde cips ve kraker gibi yüksek kalorili yiyecekler yerine protein ve lif açısından doğru ayarlanmış yiyecekleri tercih etmelisiniz.

Hem tadı güzeldir hem de enerjinizi yüksek tutar.