Dışarıda Yenilen Yemek Kısırlık Nedeni

Dışarıda Yenilen Yemek Kısırlık Nedeni

Sürekli dışarda yemek yiyen kişiler, evde yemek yiyenlere oranla, yüzde 35 daha fazla toksin kimyasal maddelere maruz kalmaktadır.  Özellikle hamburger ve sıcak sandviçler, diğer gıdalara göre daha fazla toksin içeriyorlar. Bu yiyecekler, hamile bayanlar ile gelişme çağındaki çocuklar açısından daha tehlikeli olmaktadır.

Konunu uzmanı olan birçok insanlar,  dışarıda yediğimiz birçok yiyecekte bulunan cinsiyete özgü kimyasalların erkeklerde kısırlık yapabileceğini söylemişlerdir.

Dışarda Yiyenler Yüzde 35 Daha Fazla…

“Sürekli dışarda yemek yiyen kişiler, evde yemek yiyenlere oranla, yüzde 35 daha fazla toksin kimyasal maddelere maruz kalmaktadır. 
Phthalate adı verilen bu toksin kimyasal madde, plastik yapımında kullanılıyor; plastiğin daha güçlü sağlıyorlar.

Plastik, Restoran endüstrisinde önemli bir materyal. Özellikle de fastfood restoranlarda. Eğer plastik bükülebiliyor ve gerilebiliyorsa içerdiği materyal “plasticizer” adını alıyor.

Madde sıcaksa plastikten kolayca salgılanıyor ve çok uzun süre depolanabiliyor. Bu maddeler gıda yoluyla insan vücuduna sızabiliyorlar.

Hamburger Ve Sıcak Sandviçler Daha Fazla Toksin İçeriyor

Özellikle hamburger ve sıcak yiyecekler hepimize cazip gelmektedir. Sıcak yiyecekler içerisinde bulunan phthalateleri serbest bırakıyor. Ambalajdan dışarı bir kez salınırsa bu maddeleri solunum, temas veya yiyerek alıyoruz.

Özellikle hamburger ve sıcak sandviçler, diğer gıdalara göre daha fazla toksin içeriyorlar. Bu toksinler, gebeler ve gelişme çağındaki çocuklar açısından daha tehlikeli. Bu maddeler çocuklarda nörolojik gelişimi etkiliyor ve eğitim başarısını düşürüyor. Erkek çocuklarda gelişimi bozuyor ve hormon al problemlere sebep oluyor. Phthalates, özellikle kısırlık ve de erkek çocuklarında cinsel gelişimle yakın ilişkiye sahip.

Sağlık ve beslenme açısından kötü olduğunu bilmemize rağmen dışarda yemek yemeyi seviyoruz. Ancak bu sağlımıza hiçte yararlı değil. En güzeli kendi ellerimizle yaptığımız, ya da eşimiz, annemizin yaptığı yiyecekler. Sağlıcakla kalınız.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.