Diş Macununuz Diş Temizlemekten Fazlasını Yapıyor! Tırnağınıza Sürüp Beklerseniz…

Diş macunları sadece dişlerinizi ve ağız temizliğini yapmakla kalmaz,   birçok farklı alanda da kullanabilirsiniz. Hepimiz dişlerimizi fırçalamak için diş macunu kullanıyoruz, ancak macundan farklı durumlarda da yararlanabileceğiniz birçok şey var.

Diş Macununun Kullanım Alanları Şaşırtıyor!

Diş Macununun İnanılmaz Derecede Faydalı Olabileceği 8 Durum

1- Mücevherlerinizin Tekrar Parlamasını Sağlayın

Elmas ya da gümüş… Takılarınızın ilk günkü haline dönmesini istiyorsanız yumuşak bir diş fırçası ve biraz macunla tekrar parlatabilirsiniz. Diş macunu ile bir miktar sürün ve fırçalayın ve akabinde suyla durulayın ve kurumasını bekleyin.

2- Sivilce Ve Sivrisinek Isırıklarından Kurtulun

Geceleri uyumadan önce ısırılmış sinek ısırıklarının üzerine bir miktar diş macunu koyarsanız sabah etkisinin kalmadığını ve boyutunun küçüldüğünü görürsünüz.

3- Elleri Temizlemek

Ellerimizi yıkamak için genel olarak hepimiz sabun kullanırız. Ancak soğan sarımsak gibi geçmeyen el kokularını gidermek için elimizi bir miktar diş fırçası ile yıkayabiliriz.

4- Ojeleri Çıkartmak İçin

Aaa elinize ojeyi sürdünüz birde baktınız ki evde aseton bitmiş. Bu durumda imdadınıza evde bulun diş macunu yetişecektir. Tırnaklarınıza bir miktar sürün ve diş fırçası ile ovalayın. Daha sonra ılık su ile ellerinizi yıkayın. Ojelerden eser kalmayacaktır.

5- Halıdaki Lekeleri Çıkarın

İster inanın ister inanmayın, ama halınız bile diş macunundan yararlanabilir. Halı üzerinde bulunan lekelerin çoğunu bir miktar diş macunu, temiz bir bez ve ılık suyla temizlenebilir. Denemek bedava. Deneyin ve farkı kendiniz görün.

6- Spor Ayakkabıları Temizlemek

Özellikle erkek çocuğumuz var ise, hele de birde onun beyaz spor ayakkabısı varsa bu yöntem tam size göre. Hiç kuşkusuz bilinen bir problem. Beyaz spor ayakkabının kenarlarını ve tabanlarını diş macunu ile temizlemek.

7- Boya İzlerinden  Kurtulun

Saçlarınızı boyadıktan sonra saçınızın kenarlarında boya kalıntısı kalıyorsa, boyamaya başlamadan önce saç çizgisi boyunca macun uygulayabilirsiniz. İşlem bitiminde temizleyin hiçbir izin olmadığını göreceksiniz.

8- Duvardaki Kalem İzlerini Çıkartın

Eğer evde çocuklarınız varsa bu yöntem tam size göre. Çocuklarınız zaman zaman duvarları karalayabilmektedir. Kalem izleriyle kaplı bir duvar. Bunları bir fırça ve biraz diş macunu ile ovalayarak kolayca çıkarabilirsiniz. Artık macun ıslak bir bezle temizlenebilir.