Defne Yaprağını 2 Hafta Zeytinyağında Bekletirseniz…

Defneyaprağını duydunuz mu değerli okurlarımız. Özellikle Akdeniz bölgemizde yetişen defneyaprağının en bilinen özelliği sabun üretiminde kullanılmasıdır. Defneyaprağını zeytinyağına koyup bir müddet beklediğimizde eklem ağrılarımıza iyi gelecektir.

defne yaprağının yararları

Eklem ağrıları, genelde yaşı seçkin insanlarda görülse de aslında sebebi bir tek yaş değil. Kilo sorunları, spor aktiviteleri, kazalar veya çeşitli hastalıklar eklem ağrısına yol açabilir.

Bu tip ağrılar için kimyasal tedaviler olsa da en etkili seçeneklerden biri de defneyaprağıdır. Antik çağlardan beri doğal çözümler arasında oldukça popüler olan defneyapraklarının başlıca özellikleri: ağrı, stres ve gerginliği ortadan kaldırması ve sindirim sistemini rahatlatmasıdır.

Eklem ağrıları için defne yaprağı nasıl kullanılır?

Bunun İçin Gerekli Malzemelerimiz:

15 defneyaprağı
1 adet kavanoz
250 ml. zeytinyağı

Yapılışı.

Öncelikle defneyapraklarını elinizle parçalayın. Daha sonra kavanozun içine doldurun ve zeytinyağını da üzerine dökün.

Ardından ağzını sıkıca kapatın ve hava almadığından emin olun. Hazırladığınız karışımı 2 hafta boyunca serin ve kuru bir yerde bekletin.

2 hafta sonunda ağrıyan eklem ve dizlerinize bu karışımı masaj yaparak sürün. Bölgedeki ağrıların azaldığını kısa sürede hissedeceksiniz. Şifayı veren rabbimizdir. Sadece aracıları bulmak gerekmektedir. Sağlığınız bizim için çok önemlidir. Sağlığınıza lütfen dikkat ediniz. Siz değerli organik zamanı okurlarımız için hazırlamış olduğumuz yazımız sevdiklerinizle, dostlarınızla paylaşır mısınız? Teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.

* Alerjik etkileri için lütfen doktorunuza danışınız.