Çörek Otu Yağı Cilde Nasıl Sürülür?

Değerli okurlarımız, nasılsınız, iyimizsiniz? Organik zamanı olarak sizlere bugün çörek otu yağının faydalarından bahsedeceğiz. Keyifli okumalar dileriz. Çörekotu için peygamber efendimiz(s.a.v) ölümden başka her derde deva olduğunu söylemiştir. Bu nedenle çörekotumuz çok değerlidir.  Çörekotu yağı, hücre yenileyici özelliğe sahip olduğu için cilt ve saç bakımında kullanıldığında pek çok sorunu ortadan kaldırmaktadır.

çörek otu yağının faydaları

Çörekotu yağı yüz için kullanıldığında cildi nemlendirir, hücreleri yeniler, cilt lekelerini ortadan kaldırmaktadır.

Çörekotu yağı vücutta oluşan cilt çatlakları için kullanıldığında çatlak giderici  özelliğe sahiptir. Çörekotu yağı saçların dökülmesini engeller ve saç derisini nemlendirir.

Çörekotu yağı egzama gibi ciltte oluşan problemlerin tedavisinde de kullanılmaktadır. Evet, sırada  çörekotu yağı cilde nasıl sürülür? Kullanım amacına göre kullanım şekilleri de değişiklik göstermektedir.

Yüz bakımı için kullanmak istediğimizde öncelikle sürmek istediğimiz bölgeyi temizliyoruz. Temizlik işlemi bittikten sonra cildimize çörek otu yağını hafif masaj yaparak sürün.

çörek otu yağının yararları

Ciltte leke oluşumları varsa zamanla bu lekelerin de kaybolmasını sağlar ve gün içinde cildinizi dış etkenlere karşı korur.

Yüz bakımınızda çörekotu yağı ile birlikte zeytinyağını da kullanabilirsiniz. Eşit miktarda karışımı yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Vücut çatlakları için çatlak olan bölgeye sadece çörek otu yağı sürebilir veya zeytinyağı ve badem yağı ile karıştırarak da kullanabilirsiniz.

Çatlak olan bölgeye masaj yapmayı da ihmal etmeyin.

çörek otu yağının cilde faydaları

Saç dökülmesini önlemek için çörek otu yağını saç diplerinize iyice yedirerek sürdükten sonra gece boyunca bekletin böylece hem saç derisi nemlenir hem de saç dökülmesi azalır.

Mantar ve egzama tedavisinde de çörek otu yağı kullanılır, sorunlu bölgeye uygulanan çörek otu yağı zamanla koruyucu olarak görev yapar ve mantar ve egzama oluşumunu engeller.

Çörekotu yağını yüzünüzde bulunan sivilceler içinde kullanabilirsiniz. Pamuk yardımıyla sivilcelerin üzerine pansuman yapar şekilde sürün ve bırakın. Zamanla sivilcelerin geçtiğini göreceksiniz.