Çöpe Atmadan Önce Bir Kez Daha Düşünün! Bakın Ne İşe Yarıyorlar

En sevdiğiniz eşyanın eski parlaklığını, canlılığını kaybettiğini fark ettiyseniz, bu durum için üzülmenize gerek yok. Kusurları onarmanıza yardımcı olabilecek bazı basit çözümler mevcut. İşte ürünlerinizi eski orijinalliğine ve canlılığına geri getirebileceğiniz bazı yararlı ipuçları.

Eşyalarınıza ikinci hatta üçüncü bir şans verin.

Yıpranan eşyalarınızı hiç tahmin etmediğiniz aklınıza bile gelmeyecek yöntemlerle eski haline dönüştürmenin yolları

Ahşap İçin Mayonez

Ahşap mobilyanızdaki beyaz lekeleri gidermek için mayonez kullanabilirsiniz. Lekelerin üzerine mayonezi sürün ve çıkana kadar bezle silin. Mayonez, ahşap ürünlerdeki çatlaklar için de kullanılabilir. Çatlağı onunla doldurun ve birkaç gün bırakın. Sonra alanı yumuşak bir bezle parlatın.

Gözlük Çizikleri İçin Diş Macunu

Gözlüğünüz çizildi ve hoş bir görünümü yoksa görünümünü iyileştirmek için granül içermeyen normal diş macunu kullanabilirsiniz. Camın üzerine uygulayın, bir bezle camın üzerine yayın ve sonra macun kalıntılarını yıkayın. Bu yöntemi Smartphone ekranlarında ve saatlerinde de kullanabilirsiniz. Bu durumlarda suyun içeri girmesine izin vermeyin.

Bakır İçin Hardal

Bakırınızın parlaklığı mı gitti. Hiç üzülmeyin bunun için hardal kullanabilirsiniz. Direkt uygulayın birkaç dakika bekletin. Ardından cilalayın ve nemli bir bezle temizleyin.

Çıkartmaların Çıkarılması İçin Mayonez

İçinizden sizde geçiriyorsunuz demi. Bu mayonezde her yerde kullanılıyor. Herhangi bir yüzey üzerindeki yapışkanları temizlemek için, üzerlerine mayonez sürün, yaklaşık yarım saat bekletin, ardından bir bez alın ve yapışkan etiketleri çıkarmak için alanı parlatın.

Telefondaki Çiziklerin Giderilmesi

Telefon Ekranındaki çizikleri gidermek için bebek pudrası kullanın. Pudra ve sudan bir hamur yapın. Akıllı telefon ekranına uygulayın ve bir bez ile ovalayın. Sonra karışımın kalıntılarını çıkarın ve ekranı iyice temizleyin.

Cam Yüzeyindeki Çizikleri Gidermek İçin

İlk önce çizik bulunan camımızı iyice yıkayın. Bir miktar oje alın ve çizik üzerine uygulayın. Bir saat kadar bekleyin, asetonla çizikleri silin. Bu basit yöntem, cam yüzeyini düzeltmenize yardımcı olacaktır.

Deri Temizliği İçin Soğan

Evet, yemeklerin olmazsa olmazı soğanı bu sefer deri temizliğinde kullanacağız. Soğanı ikiye bölün ve deri yüzeyini ovalayın. Ardından, yumuşak bir bezle silin. Parladığını gözlerinizle göreceksiniz.

Lekeler İçin Saç Spreyi

Aman Allahım. Saçımız için kullandığımız saç spreyini bakalım nerde kullanacağız. Giysilerinizde kozmetik bir leke varsa, saç spreyi ile tedavi edebilir, peçeteyle silebilir ve her zamanki gibi yıkayabilirsiniz.

Umarız siz değerli okurlarımıza pratik bilgilerle yardımcı olmuşuzdur. Bu bilgileri arkadaşlarınız ile de paylaşırmısınız. Esen kalınız.