Çöp Kovanızın Kokmasını Nasıl Engellersiniz?

Çöp kokusu dendiğinde hepinizin burnunda canlanan fakat başka kokulara benzemeyen o kendine özgü kokuyu eminiz hepiniz hissetmiş tirsiniz. Kimsenin hoşuna gitmeyen bu koku çöpü dışarı koysanız dahi mutfağınızda kötü kokuyu hissettirmeye devam eder. Bunun nedeni çöp kokusunun çöp kovasına sinmiş olmasıdır. Yıkasanız dahi geçmeyen bu koku için çözümler aradık ve siz değerli organik zamanı okurlarımız için paylaşmak istiyoruz.

Malzemeler genellikle her evde bulunan malzemeler…

1.Yol: Gazete

Çöp kovasını temizledikten sonra iç kısmına gazete kâğıtlarını yerleştirin. Gazete hem çöp kokusunu emecek hem de akan sıvıları içine çekecektir. Çöpü değiştirdikçe gazete kağıtlarını da değiştirmelisiniz. Daha iyi sonuç almak için çift kat gazete yerleştirebilirsiniz.

2.Yol: Havlu

Çöp kovasının altına ve üst kısmına biraz kokulu yumuşatıcı döktüğünüz havluları koyabilirsiniz. Böylelikle güzel bir koku verecek ve çöp kokusunu önleyecektir.

3.Yol: Karbonat

Ayakkabıların ve kıyafetlerin kokmaması için aralarına bırakılan küçük beyaz poşetler çöp kokularını emmek için harika bir yöntemdir. Aynı etkiyi oluşturacak olan karışımı kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Kahve filtresinin içine yarım çay bardağı karbonat dökün ve ağzını bir ip ile bağlayın. Çöp kovasının altına yerleştirin. Böylelikle kokuları emecek ve çöp kovası artık kokmayacaktır.

Lütfen beğendiyseniz çevrenizle paylaşmayı ihmal etmeyin. Kolay gelsin.